Novinky

Příměstský JUDO CAMP 2024

01.06.2024 10:21

Příměstský JUDO CAMP 2024

        Vážení sportovci, milí rodiče!

Tak jako v loňském roce, rozhodli jsme se i letos uskutečnit v termínu 21. až 30.08.2024 příměstský JUDO CAMP pro členy našeho oddílu.

Dopolední tréninky budou probíhat v době od 10,00 hod do 12,00 hod, odpolední tréninky pak od 15,00 hod do 17,00 hod. Všechny tréninky budou zabezpečeny kvalifikovanými trenéry.

Oběd bude zajištěn v Oblastní nemocnici Jičín. Odchod na oběd bude vždy společný, pod dohledem odpovědného dozoru.

Mezi obědem a odpoledním tréninkem bude možný relax v podobě pobytu na učebně, případně bude probíhat teoretická příprava.

Cena příměstského campu bude 1600,- Kč (obědy v ceně), účastníci si budou hradit pouze vstup do aquacentra Jičín! Číslo účtu pro úhradu campu: 2789885/0300,

 

Přihlásit se je možné do 30.06.2024 emailem: letosniceznam.cz, nebo na tel. čísle: 773 472 008.

 

V Jičíně dne 30.05.2024                                                                                             Milan Letošník

                                                                                                                                   předseda oddílu

 

 

Informace členům oddílu a rodičům žáků

12.05.2024 21:22

Vážení členové oddílu, rodiče!

S politováním vám oznamujeme, že psychicky narušený člen našeho oddílu Milan Tokarčík, který působí ve funkci asistenta trenéra od měsíce března 2023, bez jakékoli předchozí trenérské praxe, informuje uživatele v aplikaci whatsapp o situaci v našem klubu. Zmiňuje šikanu ze strany trenérů, dále dojíždění na tréninky mimo Jičín a finanční motivaci za umístění dětí na soutěžích. 

S jeho výroky kategoricky nesouhlasíme. 

Omlouváme se rodičům, že vyjádření tohoto "judistického experta" museli děti číst.

                                                                                                                      Výbor SKP JUDO Jičín, z.s. 

 

Níže vám poskytujeme příspěvky našich svěřenců, které pan Tokarčík okamžitě z aplikace whatsapp vymazal.

František Egrt

Já František Egrt trénuji pod Milanem Letošníkem a Luďkem Vaníčkem už 8 let. Nepamatuji si, že by mě někdo šikanoval. Jak bylo zmíněno že na nás řvou, tak to že se zvýší hlas když se na tréninku kecá je podle mého názoru normální. 

Tak když jsou pan Letošník a pan Vaníček tak špatní trenéři tak proč jsem já, Honza a Darina v reprezentaci. Proč máme medaile z MČR. Jo a pokud vím tak na trénincích jste pane Tokarcik nebyl a mluvit tu o šikaně je dost ubohé.


 

Ema Plíšková“ 

Spis asi nikdo nechápe, proč otáčíte všechny proti Milanovi a Luďkovi.”


 

Veronika Lipárová

Myslim si ze kdyby to byly tak spatni treneri jak rikate tak by tam nechodilo tolik deti a uprimne nechapu proc se snazite pospinit dobre trenery tak moc ze tvrdite neco co neni pravda.

 

Také se již řada rodičů telefonicky ozvala a plně podpořila Milana Letošníka a Luďka Vaníčka. Děkujeme za Vaši podporu a doufáme, že se tato vyhrocená situace v brzké době uklidní.


 

 

Informace pro uživatele aplikace whatsapp skupiny SKP JUDO Jičín, z.s.

09.05.2024 20:57

 

        Vážení uživatelé této aplikace, někteří naši svěřenci se nás opakovaně dotazovali na některé příspěvky uživatele z vaší skupiny s přezdívkou Q17 - Milana Tokarčíka, konkrétně na:

za medailová umístění na soutěžích mládeže budou vypláceny finanční prémie,

a zejména na výzvu pro rodiče a děti, aby dojížděli do Prahy a Hradce Králové na tréninky technické přípravy.

Vedení našeho oddílu se od těchto příspěvků kategoricky distancuje!

Je smutné, že tyto informace do skupiny předává někdo, kdo téměř 25 let pro jičínský klub nic neudělal!

Naši svěřenci s odpovídající výkonností dojíždí 1 x za 2 týdny na tréninky na Sokol v Hradci Králové, kterých se účastní také mladí judisté většiny oddílů z Královéhradeckého kraje. Tyto jsou zaměřeny především na randori (cvičné zápasy), v některých případech i na technickou přípravu, vždy pod vedením zkušených trenérů.

Naši nejúspěšnější jedinci jsou také zváni na tréninkové srazy reprezentačních výběrů ČR.

Skutečnost, že jsme se v hodnocení klubů dle výsledků mládeže za období 2021 až 2023 umístili na 18. místě ze 140 hodnocených klubů ČR si myslím, že vůbec není špatným vysvědčením našich trenérů. Až za námi se umístilo několik klubů s profesionálními trenéry.

Domníváme se, že náš klub disponuje dostatečným počtem kvalifikovaných trenérů s mnohaletou závodní a trenérskou praxí a nevidíme důvod, aby rodiče vozili své děti do jiných oddílů na technickou přípravu.

Pokud si ale někteří naši svěřenci, případně jejich rodiče myslí, že pro ně není zajištěna potřebná kvalita z řad trenérů, mohou v našem klubu okamžitě ukončit členství!

Některá videa z youtube nebo z jiných zdrojů na této aplikaci mohou být vítanou metodickou pomůckou. Pouhé shlédnutí videa však nikdy nemůže nahradit praktický nácvik technik juda pod dohledem zkušeného trenéra.

Dovolte mi, abych vám všem, kteří se podílíte na výkonnostním růstu našich svěřenců poděkoval a popřál hodně trpělivosti ve vaší další práci.

výbor oddílu SKP JUDO Jičín, z.s.

 

Úspěšné vykročení jičínských judistů v I. lize

06.05.2024 21:04            Uplynulou sobotu se ve Sportovní hale TJ Ostrava uskutečnilo 1. kolo prvoligového ročníku 2024 skupiny B v judu.

Jičínští judisté se na ostravském tatami představili v soutěži družstev pod vedením trenérů Milana Letošníka a Luďka Vaníčka v následující sestavě: do 60 kg Vojtěch Ježek, do 66 kg Matěj Hyka, připraven byl dorostenec Štěpán Lánský, do 73 kg František Egrt, do 81 kg Tadeáš Čeřovský, do 90 kg Petr Matějka a nad 90 kg Jakub Krejčík.

 

Výsledky jednotlivých utkání jičínského klubu:

 

SKP JUDO Jičínz.s, . -  TJ Slezan Opava, z.s.                   5 : 1 

Opavský nováček soutěže sice uspěl v úvodním utkání, ale poté již na tatami vítězili pouze jičínští judisté a s přehledem zvládli důležitý vstup do soutěže.

 

SKP JUDO Jičín, z.s. - Judo Klub Olomouc, z.s.                4 : 2

Po poměrně rychle prohraných utkáních lehkých hmotnostních kategorií bylo na ukazateli hrozivé skóre 0 : 2, ale v následujících utkáních naši zabrali a utkání dovedli do vítězného konce.

 

Judo Vysočina, z.s.  - SKP JUDO Jičín, z.s.                       4 : 2 

Loňský finalista prvoligové soutěže byl favoritem utkání.

Za stavu 0 : 3 v neprospěch našeho družstva snížili v následujících utkáních Egrt a Matějka na 2 : 3. V dramatickém utkání nejtěžší hmotnostní kategorie dělilo 13 sekund od vítězství našeho Jakuba Krejčíka a tím i od nerozhodného výsledku celého utkání. Zkušený borec z celku Vysočiny našeho judistu v samotném závěru zaskočil a rozhodl tak o naší ztrátě bodů.

 

SKP JUDO Jičín, z.s.  - 1. JC Baník Ostrava                      5 : 1 

V nervózním utkání s domácím celkem se i přes nepřízeň rozhodčích podařilo přesvědčivě zvítězit a přidat další body.

 

Judo Beskydy z.s.  - SKP JUDO Jičín, z.s.                         2 : 4

V posledním utkán 1. kola byla na některých našich borcích již znatelná velká únava. Našim se zadařilo a brzy se ujali vedení 4 : 0. V závěru utkání sice nováček soutěže z Beskyd snížil stav, ale pouze upravil celkové skóre.

 

V úvodním kole prvoligového ročníku 2024 se jičínskému celku zadařilo a získal 8 bodů z 10 možných. Velmi dobrý výkon podal Tadeáš Čeřovský, který zvítězil ve všech svých utkáních. Junior František Egrt zvítězil 4krát, 3 body přidali zkušení Jakub Krejčík a Petr Matějka, stejně jako junior Matěj Hyka. Dorostenec Vojta Ježek zvítězil ve 2 utkáních.

 

Pořadí družstev po 1. kole skupiny B

 

1.        Judo Vysočina a.s.                             9 bodů

2.         SKP JUDO Jičín, z.s.                       8         

3.         Judo Beskydy z.s.                              4                     

4.         1. JC Baník Ostrava z.s.                    4                     

5.         Judoklub Olomouc z.s.                      3

6.         TJ Slezan Opava z.s.                        2                                      

 

SKP JUDO Jičín, z.s., děkuje za podporu NSA, Královéhradeckému kraji, městu Jičín a firmě DEPRAG CZ a.s.                                                                                                                                                                                                                      (ML)

                                Jičínský judista Petr Matějka v průběhu zápasu. (na pravé straně)

 

 

Mezinárodní Velká cena Jablonce nad Nisou

22.04.2024 22:29

Darina Jirásková vítězkou Českého poháru v judu

Uplynulý víkend se v Městské sportovní hale uskutečnila Mezinárodní Velká cena Jablonce nad Nisou jako součást seriálu Českého poháru v kategoriích U12 (do 12 let), U14, U16, U18 a U23.

Na 7 jabloneckých tatami se představilo 1143 mladých judistů, ze 123 klubů nejen ČR, ale i z Kazachstánu, Polska, SRN a Ukrajiny. V sobotu v kategoriích U16, U18 a U23, v neděli pak v kategoriích U12 a U14.

V silné konkurenci se v sobotu z jičínských nadějí nejvíce dařilo Darině Jiráskové v kategorii U16 do 52 kg, která ve všech svých utkáních zvítězila před časovým limitem a zaslouženě vybojovala v této prestižní soutěži zlatou medaili.

Ve stejné věkové kategorii získal bronzovou medaili Jan Egrt ve svém prvním startu ve vyšší hmotnostní kategorii do 55 kg. O účast ve finále jej připravilo jeho drobné zaváhání v závěru semifinálového utkání.

V hmotnostní kategorii do 73 kg unikla jen těsně bronzová medaile Mirku Kratochvílovi, který mile překvapil a po velmi dobrém výkonu skončil pátý.

V kategorii dorostenek do 48 kg zatím nenavázala na své výkony z předešlých let Natálie Rejmanová a skončila sedmá. Ve stejné kategorii obsadila Barbora Horáčková 9. místo.

V kategorii U18 se představili Jitka Ryšavá, Štěpán Lánský a Kryštof Neuwirth, kteří se však po přestupu do vyšší věkové kategorii prozatím nedokázali prosadit.

V kategorii U23 do 73 kg vybojoval junior František Egrt i přes drobné zdravotní problémy po solidním výkonu 5. místo. V kategorii do 81 kg se Marinu Vrabie nedařilo a do bojů o medaile nezasáhl.

V nedělní soutěži se nejvíce dařilo Evelíně Lemmerové v kategorii U14 do 48 kg, která ve finálovém utkání podlehla své soupeřce z Polska velmi přísným rozhodnutím rozhodčích a vybojovala tak stříbrnou medaili.

Další stříbrný kov přidal do jičínské sbírky po velmi dobrém výkonu Oliver Tichý v kategorii do 55 kg.

V kategorii do 38 kg Josef Varšányi do bojů o medaile nezasáhl

V kategorii U12 do 32 kg skončila Karla Lemmerová pátá, stejně jako Vitaliia Shepa do 44 kg. Matěji Vaňkovi se v kategorii do 32 kg nedařilo a soutěž pro něho skončila již v prvním kole.

Jičínský oddíl obsadil v konkurenci 123 domácích a zahraničních klubů lichotivé 13. místo. I přes medailová umístění čekali jičínští trenéři od některých svěřenců lepší výkony a ukázalo se, že je stále co zlepšovat.

SKP JUDO Jičín, z.s., děkuje za podporu NSA, Královéhradeckému kraji, městu Jičín a firmě DEPRAG CZ a.s. (ML)

                                           Darina Jirásková na stupních vítězů.

Soupravy a trika od firmy JAKO

16.03.2024 16:37

Vážení judisté, rodiče, příznivci našeho oddílu!

Nabízíme vám k zakoupení teplákové soupravy a trika od firmy JAKO, a to s 25% slevou pro členy oddílu, ale i pro rodinné příslušníky. U souprav je výhodou, že je možné u bund a tepláků zvolit odlišnou velikost. Na bundách bude natištěn nápis JUDO Jičín a na trikách symbol juda.

Nabídka pro děti:

Dětská PERFORMANCE tepláková bunda cena 790,00 vel. 116, 128, 140, 152, 164

Dětské tepláky Power cena 670,00 vel. 116, 128, 140, 152, 164

Dětské PERFORMANCE triko cena 590,00 vel. 116, 128, 140, 152, 164

Nabídka pro dospělé:

PERFORMANCE tepláková bunda cena 860,00 vel. 3XL, 4XL, L, M, S, XL

Tepláky Power cena 790,00 vel. 34, 36, 38, 3XL, 40, 42, 44, 4XL, L, M, S, XL

PERFORMANCE triko cena 660,00 vel. 34, 36, 38, 3XL, 40, 42, 44, 4XL, L, M, S, XL, XXL

Cena bundy a trika bude nepatrně navýšena o potisk názvu oddílu a znaku!

 

Aktivním členům přispěje oddíl určitou částkou, která se bude odvíjet od tréninkové morálky a výkonnosti jednotlivců!

Možnost vyzkoušení jednotlivých dílů bude ve dnech 26. a 28.03., 2. a 4.04.2024 v době od 17,00 do 18,00, případně po individuální dohodě!

                                                                                                                       Výbor oddílu SKP JUDO Jičín, z.s.

Anketa

08.01.2024 18:38

Vážení kolegové,

pokud chcete podpořit členy našeho oddílu v anketě Sportovec města Jičína 2023, máte možnost na:
 
máme zastoupení v kategoriích:
 
dospělí - Tadeáš Čeřovský
do 19 let - František Egrt a Darina Jirásková
do 14 let - Evelína Lemmerová a Miroslav Kratochvíl
družstvo dospělí
a Jakub Zachoval!
 
Prosím předejte tuto informaci svým nejbližším a děkuji za podporu našich svěřenců.
Se sportovním pozdravem

Milan Letošník

Informace

23.12.2023 11:49

Informace o zahájení tréninků v roce 2024 naleznete v záložce Tréninky

Vánoční přání

23.12.2023 11:38

Přejemé Vám příjemné prožití vánočních svátků 

a vše nejlepší v roce 2024.    

                                             Výbor oddílu SKP Judo Jičín z. s.

                                                                                                                                                   

           

 

Velká cena Jičína - stavba tatami

19.11.2023 11:56

Vážení kolegové,

dovoluji si vás pozvat na 55. ročník VC Jičína - Memoriál Josefa Letošníka dne 25.11.2023 a zároveň se na vás obracím s prosbou.
Letos se tato soutěž uskuteční nejenom pro kategorii mužů, ale i pro kategorie U12, U14 a U16. Soutěž proběhne na 4 tatami a tudíž budeme potřebovat i vaši pomoc při organizaci celé soutěže. V loňském roce se v podobném termínu zúčastnilo soutěže 434 dětí!
Rád bych vás požádal zejména o pomoc při stavbě tatami, která proběhne v sobotu 25.11.2023 již od 06,30 hod. Nebylo možné stavět tatami v pátek, neboť nebyla volná hala a nepodařilo se dohodnout na zkrácení tréninku s oddílem florbalu.
Na všechny členy oddílu kontakt nemám, a tak předejte prosím tuto informaci ostatním členům, případně rodičům našich svěřenců.
Děkuji za pochopení.
Zdraví

Milan Letošník
předseda SKP Judo Jičín, z.s.
+420 773 472 008

1 | 2 >>

Novinky

Úspěšné vykročení jičínských judistů v I. lize

28.05.2024 23:16
            Uplynulou sobotu se ve Sportovní hale TJ Ostrava uskutečnilo 1. kolo prvoligového ročníku 2024 skupiny B v judu. Jičínští judisté se na ostravském tatami představili v soutěži družstev pod vedením trenérů Milana Letošníka a Luďka...

Evropský pohár dorostenců a dorostenek

08.04.2024 21:37
Jičínští judisté reprezentovali ČR na Evropském poháru v Teplicích Uplynulý víkend proběhl v Teplicích Evropský pohár dorostenců a dorostenek. Sportovní hala Na Stínadlech přivítala 66 judistů z Čech a 517 z 31 reprezentačních výběrů Evropy a Austrálie. V nominaci českého reprezentačního výběru se...

Velká cena města Hradce Králové

10.03.2024 20:28
Cenné kovy jičínských judistů z hradeckého tatami Uplynulou sobotu se ve Sportovní hale Třebeš v Hradci Králové uskutečnil 9. ročník Velké ceny města Hr. Králové v kategoriích U12, 14, 16 a 18 chlapců a děvčat. Na hradeckém tatami se představilo 418 mladých judistů ze 48 klubů ČR,...

Mistrovství České republiky

26.02.2024 20:40
Judista Jan Egrt mistrem České republiky           Uplynulou neděli přivítala Starez Aréna v Brně nejlepší dorostence a dorostenky do 18 let na mistrovství České republiky.           Na brněnském tatami se...

Samurajská Katana 2024 Turnov

19.02.2024 20:09
10 cenných kovů mladých judistů ze Samurajské katany Uplynulý víkend se ve Sportovní hale TSC Turnov uskutečnilo 1. kolo 28. ročníku Samurajské katany v kategoriích chlapců a dívek U10, U12, U14 a U16. Na turnovském tatami se představilo 368 nejmladších judistů ze 49 oddílů ČR, mezi nimi i 12...

Mezinárodní turnaj Danish Open Cup 2024

19.02.2024 19:30
Judista Jan Egrt 3. na MT v Dánsku Uplynulý víkend reprezentovali jičínští sourozenci Jan a František Egrtovi Sportovní centrum mládeže Královéhradeckého kraje na mezinárodním turnaji Danish Open Cup 2024 v dánském Vejle. V konkurenci 14 zúčastněných států, mezi kterými nechyběla ani...

Pohár nadějí v Prostějově

21.01.2024 17:16
Judista František Egrt 3. na Poháru nadějí v Prostějově Uplynulou sobotu se v prostějovském Sportcentru uskutečnil mezinárodní Pohár nadějí v kategoriích dorostu U18 a seniorů. Na prostějovském tatami se představilo 504 judistů ze 111 oddílů nejenom ČR, ale i z Francie, Kazachstánu, Kosova,...

Kompletní medailová sbírka mladých judistů

05.12.2023 21:39
                                                            Miroslav Kratochvíl na stupních vítězů.   Uplynulou sobotu se malá skupinka...

16 medailí z Krajského přeboru mládeže

28.11.2023 23:51
  Uplynulou neděli se ve sportovní hale Sokola v Hradci Králové uskutečnil krajský přebor v kategoriích U12, 14 a 16. Tato soutěž byla zároveň pro kategorie do 14 a 16 let možností získat cenné body do ranking listu ČSJu a kvalifikovat se tak na Přebor ČR této věkové kategorie. Na...

Darina Jirásková vybojovala stříbrnou medaili na Mistrovství ČR dorostu

13.11.2023 21:58
  Uplynulý víkend se v ostravské atletické hale VÍTKOVICE Aréna a. s., uskutečnilo Mistrovství České republiky pro kategorie staršího žactva U14 a mladšího dorostu U16. Ostravská tatami přivítala v sobotních kláních 395 žáků a žákyň ze 123 oddílů ČR, v neděli pak 273 dorostenců a...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>