Novinky

Informace členům oddílu a rodičům žáků

12.05.2024 21:22

Vážení členové oddílu, rodiče!

S politováním vám oznamujeme, že psychicky narušený člen našeho oddílu Milan Tokarčík, který působí ve funkci asistenta trenéra od měsíce března 2023, bez jakékoli předchozí trenérské praxe, informuje uživatele v aplikaci whatsapp o situaci v našem klubu. Zmiňuje šikanu ze strany trenérů, dále dojíždění na tréninky mimo Jičín a finanční motivaci za umístění dětí na soutěžích. 

S jeho výroky kategoricky nesouhlasíme. 

Omlouváme se rodičům, že vyjádření tohoto "judistického experta" museli děti číst.

                                                                                                                      Výbor SKP JUDO Jičín, z.s. 

 

Níže vám poskytujeme příspěvky našich svěřenců, které pan Tokarčík okamžitě z aplikace whatsapp vymazal.

František Egrt

Já František Egrt trénuji pod Milanem Letošníkem a Luďkem Vaníčkem už 8 let. Nepamatuji si, že by mě někdo šikanoval. Jak bylo zmíněno že na nás řvou, tak to že se zvýší hlas když se na tréninku kecá je podle mého názoru normální. 

Tak když jsou pan Letošník a pan Vaníček tak špatní trenéři tak proč jsem já, Honza a Darina v reprezentaci. Proč máme medaile z MČR. Jo a pokud vím tak na trénincích jste pane Tokarcik nebyl a mluvit tu o šikaně je dost ubohé.


 

Ema Plíšková“ 

Spis asi nikdo nechápe, proč otáčíte všechny proti Milanovi a Luďkovi.”


 

Veronika Lipárová

Myslim si ze kdyby to byly tak spatni treneri jak rikate tak by tam nechodilo tolik deti a uprimne nechapu proc se snazite pospinit dobre trenery tak moc ze tvrdite neco co neni pravda.

 

Také se již řada rodičů telefonicky ozvala a plně podpořila Milana Letošníka a Luďka Vaníčka. Děkujeme za Vaši podporu a doufáme, že se tato vyhrocená situace v brzké době uklidní.


--
Milan Letošník
předseda SKP Judo Jičín, z.s.
+420 773 472 008

 

Informace pro uživatele aplikace whatsapp skupiny SKP JUDO Jičín, z.s.

09.05.2024 20:57

 

        Vážení uživatelé této aplikace, někteří naši svěřenci se nás opakovaně dotazovali na některé příspěvky uživatele z vaší skupiny s přezdívkou Q17 - Milana Tokarčíka, konkrétně na:

za medailová umístění na soutěžích mládeže budou vypláceny finanční prémie,

a zejména na výzvu pro rodiče a děti, aby dojížděli do Prahy a Hradce Králové na tréninky technické přípravy.

Vedení našeho oddílu se od těchto příspěvků kategoricky distancuje!

Je smutné, že tyto informace do skupiny předává někdo, kdo téměř 25 let pro jičínský klub nic neudělal!

Naši svěřenci s odpovídající výkonností dojíždí 1 x za 2 týdny na tréninky na Sokol v Hradci Králové, kterých se účastní také mladí judisté většiny oddílů z Královéhradeckého kraje. Tyto jsou zaměřeny především na randori (cvičné zápasy), v některých případech i na technickou přípravu, vždy pod vedením zkušených trenérů.

Naši nejúspěšnější jedinci jsou také zváni na tréninkové srazy reprezentačních výběrů ČR.

Skutečnost, že jsme se v hodnocení klubů dle výsledků mládeže za období 2021 až 2023 umístili na 18. místě ze 140 hodnocených klubů ČR si myslím, že vůbec není špatným vysvědčením našich trenérů. Až za námi se umístilo několik klubů s profesionálními trenéry.

Domníváme se, že náš klub disponuje dostatečným počtem kvalifikovaných trenérů s mnohaletou závodní a trenérskou praxí a nevidíme důvod, aby rodiče vozili své děti do jiných oddílů na technickou přípravu.

Pokud si ale někteří naši svěřenci, případně jejich rodiče myslí, že pro ně není zajištěna potřebná kvalita z řad trenérů, mohou v našem klubu okamžitě ukončit členství!

Některá videa z youtube nebo z jiných zdrojů na této aplikaci mohou být vítanou metodickou pomůckou. Pouhé shlédnutí videa však nikdy nemůže nahradit praktický nácvik technik juda pod dohledem zkušeného trenéra.

Dovolte mi, abych vám všem, kteří se podílíte na výkonnostním růstu našich svěřenců poděkoval a popřál hodně trpělivosti ve vaší další práci.

výbor oddílu SKP JUDO Jičín, z.s.

 

Úspěšné vykročení jičínských judistů v I. lize

06.05.2024 21:04            Uplynulou sobotu se ve Sportovní hale TJ Ostrava uskutečnilo 1. kolo prvoligového ročníku 2024 skupiny B v judu.

Jičínští judisté se na ostravském tatami představili v soutěži družstev pod vedením trenérů Milana Letošníka a Luďka Vaníčka v následující sestavě: do 60 kg Vojtěch Ježek, do 66 kg Matěj Hyka, připraven byl dorostenec Štěpán Lánský, do 73 kg František Egrt, do 81 kg Tadeáš Čeřovský, do 90 kg Petr Matějka a nad 90 kg Jakub Krejčík.

 

Výsledky jednotlivých utkání jičínského klubu:

 

SKP JUDO Jičínz.s, . -  TJ Slezan Opava, z.s.                   5 : 1 

Opavský nováček soutěže sice uspěl v úvodním utkání, ale poté již na tatami vítězili pouze jičínští judisté a s přehledem zvládli důležitý vstup do soutěže.

 

SKP JUDO Jičín, z.s. - Judo Klub Olomouc, z.s.                4 : 2

Po poměrně rychle prohraných utkáních lehkých hmotnostních kategorií bylo na ukazateli hrozivé skóre 0 : 2, ale v následujících utkáních naši zabrali a utkání dovedli do vítězného konce.

 

Judo Vysočina, z.s.  - SKP JUDO Jičín, z.s.                       4 : 2 

Loňský finalista prvoligové soutěže byl favoritem utkání.

Za stavu 0 : 3 v neprospěch našeho družstva snížili v následujících utkáních Egrt a Matějka na 2 : 3. V dramatickém utkání nejtěžší hmotnostní kategorie dělilo 13 sekund od vítězství našeho Jakuba Krejčíka a tím i od nerozhodného výsledku celého utkání. Zkušený borec z celku Vysočiny našeho judistu v samotném závěru zaskočil a rozhodl tak o naší ztrátě bodů.

 

SKP JUDO Jičín, z.s.  - 1. JC Baník Ostrava                      5 : 1 

V nervózním utkání s domácím celkem se i přes nepřízeň rozhodčích podařilo přesvědčivě zvítězit a přidat další body.

 

Judo Beskydy z.s.  - SKP JUDO Jičín, z.s.                         2 : 4

V posledním utkán 1. kola byla na některých našich borcích již znatelná velká únava. Našim se zadařilo a brzy se ujali vedení 4 : 0. V závěru utkání sice nováček soutěže z Beskyd snížil stav, ale pouze upravil celkové skóre.

 

V úvodním kole prvoligového ročníku 2024 se jičínskému celku zadařilo a získal 8 bodů z 10 možných. Velmi dobrý výkon podal Tadeáš Čeřovský, který zvítězil ve všech svých utkáních. Junior František Egrt zvítězil 4krát, 3 body přidali zkušení Jakub Krejčík a Petr Matějka, stejně jako junior Matěj Hyka. Dorostenec Vojta Ježek zvítězil ve 2 utkáních.

 

Pořadí družstev po 1. kole skupiny B

 

1.        Judo Vysočina a.s.                             9 bodů

2.         SKP JUDO Jičín, z.s.                       8         

3.         Judo Beskydy z.s.                              4                     

4.         1. JC Baník Ostrava z.s.                    4                     

5.         Judoklub Olomouc z.s.                      3

6.         TJ Slezan Opava z.s.                        2                                      

 

SKP JUDO Jičín, z.s., děkuje za podporu NSA, Královéhradeckému kraji, městu Jičín a firmě DEPRAG CZ a.s.                                                                                                                                                                                                                      (ML)

                                Jičínský judista Petr Matějka v průběhu zápasu. (na pravé straně)

 

 

Mezinárodní Velká cena Jablonce nad Nisou

22.04.2024 22:29

Darina Jirásková vítězkou Českého poháru v judu

Uplynulý víkend se v Městské sportovní hale uskutečnila Mezinárodní Velká cena Jablonce nad Nisou jako součást seriálu Českého poháru v kategoriích U12 (do 12 let), U14, U16, U18 a U23.

Na 7 jabloneckých tatami se představilo 1143 mladých judistů, ze 123 klubů nejen ČR, ale i z Kazachstánu, Polska, SRN a Ukrajiny. V sobotu v kategoriích U16, U18 a U23, v neděli pak v kategoriích U12 a U14.

V silné konkurenci se v sobotu z jičínských nadějí nejvíce dařilo Darině Jiráskové v kategorii U16 do 52 kg, která ve všech svých utkáních zvítězila před časovým limitem a zaslouženě vybojovala v této prestižní soutěži zlatou medaili.

Ve stejné věkové kategorii získal bronzovou medaili Jan Egrt ve svém prvním startu ve vyšší hmotnostní kategorii do 55 kg. O účast ve finále jej připravilo jeho drobné zaváhání v závěru semifinálového utkání.

V hmotnostní kategorii do 73 kg unikla jen těsně bronzová medaile Mirku Kratochvílovi, který mile překvapil a po velmi dobrém výkonu skončil pátý.

V kategorii dorostenek do 48 kg zatím nenavázala na své výkony z předešlých let Natálie Rejmanová a skončila sedmá. Ve stejné kategorii obsadila Barbora Horáčková 9. místo.

V kategorii U18 se představili Jitka Ryšavá, Štěpán Lánský a Kryštof Neuwirth, kteří se však po přestupu do vyšší věkové kategorii prozatím nedokázali prosadit.

V kategorii U23 do 73 kg vybojoval junior František Egrt i přes drobné zdravotní problémy po solidním výkonu 5. místo. V kategorii do 81 kg se Marinu Vrabie nedařilo a do bojů o medaile nezasáhl.

V nedělní soutěži se nejvíce dařilo Evelíně Lemmerové v kategorii U14 do 48 kg, která ve finálovém utkání podlehla své soupeřce z Polska velmi přísným rozhodnutím rozhodčích a vybojovala tak stříbrnou medaili.

Další stříbrný kov přidal do jičínské sbírky po velmi dobrém výkonu Oliver Tichý v kategorii do 55 kg.

V kategorii do 38 kg Josef Varšányi do bojů o medaile nezasáhl

V kategorii U12 do 32 kg skončila Karla Lemmerová pátá, stejně jako Vitaliia Shepa do 44 kg. Matěji Vaňkovi se v kategorii do 32 kg nedařilo a soutěž pro něho skončila již v prvním kole.

Jičínský oddíl obsadil v konkurenci 123 domácích a zahraničních klubů lichotivé 13. místo. I přes medailová umístění čekali jičínští trenéři od některých svěřenců lepší výkony a ukázalo se, že je stále co zlepšovat.

SKP JUDO Jičín, z.s., děkuje za podporu NSA, Královéhradeckému kraji, městu Jičín a firmě DEPRAG CZ a.s. (ML)

                                           Darina Jirásková na stupních vítězů.

Soupravy a trika od firmy JAKO

16.03.2024 16:37

Vážení judisté, rodiče, příznivci našeho oddílu!

Nabízíme vám k zakoupení teplákové soupravy a trika od firmy JAKO, a to s 25% slevou pro členy oddílu, ale i pro rodinné příslušníky. U souprav je výhodou, že je možné u bund a tepláků zvolit odlišnou velikost. Na bundách bude natištěn nápis JUDO Jičín a na trikách symbol juda.

Nabídka pro děti:

Dětská PERFORMANCE tepláková bunda cena 790,00 vel. 116, 128, 140, 152, 164

Dětské tepláky Power cena 670,00 vel. 116, 128, 140, 152, 164

Dětské PERFORMANCE triko cena 590,00 vel. 116, 128, 140, 152, 164

Nabídka pro dospělé:

PERFORMANCE tepláková bunda cena 860,00 vel. 3XL, 4XL, L, M, S, XL

Tepláky Power cena 790,00 vel. 34, 36, 38, 3XL, 40, 42, 44, 4XL, L, M, S, XL

PERFORMANCE triko cena 660,00 vel. 34, 36, 38, 3XL, 40, 42, 44, 4XL, L, M, S, XL, XXL

Cena bundy a trika bude nepatrně navýšena o potisk názvu oddílu a znaku!

 

Aktivním členům přispěje oddíl určitou částkou, která se bude odvíjet od tréninkové morálky a výkonnosti jednotlivců!

Možnost vyzkoušení jednotlivých dílů bude ve dnech 26. a 28.03., 2. a 4.04.2024 v době od 17,00 do 18,00, případně po individuální dohodě!

                                                                                                                       Výbor oddílu SKP JUDO Jičín, z.s.

Anketa

08.01.2024 18:38

Vážení kolegové,

pokud chcete podpořit členy našeho oddílu v anketě Sportovec města Jičína 2023, máte možnost na:
 
máme zastoupení v kategoriích:
 
dospělí - Tadeáš Čeřovský
do 19 let - František Egrt a Darina Jirásková
do 14 let - Evelína Lemmerová a Miroslav Kratochvíl
družstvo dospělí
a Jakub Zachoval!
 
Prosím předejte tuto informaci svým nejbližším a děkuji za podporu našich svěřenců.
Se sportovním pozdravem

Milan Letošník

Informace

23.12.2023 11:49

Informace o zahájení tréninků v roce 2024 naleznete v záložce Tréninky

Vánoční přání

23.12.2023 11:38

Přejemé Vám příjemné prožití vánočních svátků 

a vše nejlepší v roce 2024.    

                                             Výbor oddílu SKP Judo Jičín z. s.

                                                                                                                                                   

           

 

Velká cena Jičína - stavba tatami

19.11.2023 11:56

Vážení kolegové,

dovoluji si vás pozvat na 55. ročník VC Jičína - Memoriál Josefa Letošníka dne 25.11.2023 a zároveň se na vás obracím s prosbou.
Letos se tato soutěž uskuteční nejenom pro kategorii mužů, ale i pro kategorie U12, U14 a U16. Soutěž proběhne na 4 tatami a tudíž budeme potřebovat i vaši pomoc při organizaci celé soutěže. V loňském roce se v podobném termínu zúčastnilo soutěže 434 dětí!
Rád bych vás požádal zejména o pomoc při stavbě tatami, která proběhne v sobotu 25.11.2023 již od 06,30 hod. Nebylo možné stavět tatami v pátek, neboť nebyla volná hala a nepodařilo se dohodnout na zkrácení tréninku s oddílem florbalu.
Na všechny členy oddílu kontakt nemám, a tak předejte prosím tuto informaci ostatním členům, případně rodičům našich svěřenců.
Děkuji za pochopení.
Zdraví

Milan Letošník
předseda SKP Judo Jičín, z.s.
+420 773 472 008

I. Liga mužů 2023

10.09.2023 00:57

Vážení sportovci, rodiče a příznivci jičínského juda!

V sobotu dne 16. 9. 2023 proběhne ve sportovní hale Sportovního areálu Jičín

 

I. Liga mužů 2023 POSTUPOVÁ skupina

 

Soutěž proběhne na 2. tatami

Žádáme Vás o pomoc při stavbě tatami, organizačního zajištění, časomíry a také pomoc při závěrečném úklidu tatami.

 

Sraz je v sobotu ráno v 8. 30 hodin !!!

 

1 | 2 >>

Novinky

MT Mizuno Brno Cup Open 2021

14.09.2021 23:24
Judo: Tadeáš Čeřovský 5. na MT Mizuno Brno Cup Open 2021 Uplynulý víkend se v Městské sportovní hale Brno Vodova 108 uskutečnil 30. ročník Mezinárodního turnaje – Českého poháru Mizuno Brno Cup Open 2021. V sobotu se na tatami představilo 556 judistů, ze 109 oddílů nejen z ČR, ale i...

Polabská liga

08.09.2021 22:01
Judo: Bronzový víkend mladých jičínských judistů Uplynulý víkend se v Kulturním domě Králíky u Nového Bydžova uskutečnil 34. ročník Polabské ligy, soutěže určené nejmladším judistům ve 4 věkových kategoriích. V sobotu se na tatami představili žáci a žákyně v kategoriích U9 a U13 (do...

Mirek Kratochvíl vybojoval bronz na VC Hradce Králové

10.03.2020 23:09
  Dne 7.03.2020 se ve sportovní hale Třebeš v Hradci Králové uskutečnil 7. ročník Velké ceny DDM Hradce Králové v judu pro kategorie U 11, 13, 15 a U 18 dorostenky. Na královéhradecké tatami se představilo i několik jičínských nadějí. Nejlépe se dařilo v kategorii U 11 do 42 kg Mirku...

Vydařený víkend nejmladších nadějí

11.02.2020 19:41
         Uplynulý víkend se i přes probíhající pololetní prázdniny zúčastnily dvě skupinky jičínských žáčků  dvou různých sportovních soutěží. V sobotu se v liberecké sportovní hale uskutečnila soutěž pro nejmladší judisty v kategoriích U 9, 11 a 13, držitele max 5....

Tadeáš Čeřovský získal bronz na USK CUPU

09.02.2020 07:09
      Uplynulou sobotu se v pražské sportovní hale Folimance uskutečnilo úvodní kolo serálu Českého poháru – USK CUP v kategorii seniorů. Na pražském tatami se kromě judistů z ČR představili i borci z Rakouska a Slovenska, mezi nimi i trojlístek jičínských judistů. Nejvíce se na úvod...

VOJTA JEŽEK ZLATÝ V KOLÍNĚ

07.12.2019 22:13
       V sobotu 7. prosince se konalo 6. kolo 32. ročníku Polabské ligy judo v Kolíně. Na turnaj přijelo 37 oddílů a celková účast byla 318 závodníků. Jičínský oddíl měl na turnaji dva zástupce. Matěj Dolanský v kategorii U11 do 38 kg obsadil ve skupině čtrnácti...

Medaile mladých judistů z Vánočního poháru

02.12.2019 20:47
  Poslední listopadovou sobotu se v semilské sportovní hale uskutečnil 28. ročník Vánočního turnaje - Memoriálu Věry Pelantové. Na semilském tatami se představili i nejmladší judisté SKP Judo Jičín, z.s., a to v kategoriích U 9, U 11, U 13 a U 16. V kategorii U 9 se nejvíce dařilo Evelíně...

MATĚJ DOLANSKÝ ZÍSKAL V KOLÍNĚ ZLATOU MEDAILI

24.11.2019 22:01
    V sobotu 16. listopadu se oddíl SKP Judo Jičín zúčastnil 5. kola 32. ročníku Polabské ligy judo v Kolíně. Na turnaji bylo 48 oddílů a celkový počet účastníků byl 431. Jičínští žáci vybojovali 1 zlatou, 1 stříbrnou a 2 bronzové medaile. Nejlepší...

4. kolo Samurajské katany

12.11.2019 21:18
         Uplynulý víkend se ve Sportovní hale míčových sportů v Liberci představilo na 460 judistických nadějí z 28. oddílů juda v kategoriích U9, U11, U13 a U15. Závodů se také zúčastnil náš oddíl SKP Judo Jičín z.s. V kategorii U 9 (do 9 let) se na libereckém tatami...

František Egrt 7. na Přeboru ČR

22.10.2019 16:42
  Uplynulý víkend přivítala Sportovní hala U Stadionu v Mladé Boleslavi nejlepší judistické naděje v kategoriích mladších a starších žáků z České republiky, kteří si právo účasti vybojovali na základě výsledků v seriálu Českého poháru a umístění na krajském přeboru. Z jičíňáků se na...
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>