I. liga 2022

Úspěšné vykročení jičínských judistů v I. lize 2022

            Uplynulou sobotu se v nádherném prostředí tréninkové haly JUDO ARÉNY v Jablonci nad Nisou uskutečnilo 1. kolo prvoligového ročníku 2022 skupiny B.

Jičínští judisté se na jabloneckém tatami představili v soutěži družstev po více jak dvouleté odmlce pod vedením trenérů Milana Letošníka a Luďka Vaníčka v následující sestavě.

Do 60 kg Zdeněk Novotný, do 66 kg Jakub Bohdálek (oba hostující z JUDO Vysočina), do 73 kg Tadeáš Čeřovský, připraven byl dorostenec František Egrt, do 81 kg Michal Vaníček a Jan Bušta, připraven byl Jakub Zachoval, do 90 kg Petr Matějka a nad 90 kg Jakub Krejčík.

Výsledky jednotlivých utkání jičínského klubu:

 

1. JC Baník Ostrava  “B“ -  SKP JUDO Jičín, z.s.   2  : 4  (200 : 301)

V úvodním utkání byla znatelná nervozita na obou stranách, v ostravském celku se představili i juniorští reprezentanti ČR Pačuta, Svoboda a Fulneček, jičínští spoléhali na  sestavu Novotný, Bohdálek, Čeřovský, Vaníček, Matějka a Krejčík.

Do stavu 2 : 2 se score přelévalo na obě strany, přičemž první jičínské ligové body získali Novotný a Čeřovský. Důležitý třetí bod získal až v golden score Petr Matějka a vítězství v utkání  poté pečetil Kuba Krejčík.

 

SKP JUDO Jičín, z.s.  -  JK Jablonec n/N               5  :  1  (500 : 100)

V domácí celku se představil také juniorský reprezentant Sobota, jičínský celek byl v tomto utkání mírným favoritem, což potvrdil i poměrně jasnou výhrou.

Po solidních výkonech body získali Novotný, Bohdálek, Čeřovský, Matějka a Krejčík.

 

Judoklub Olomouc “B“  -  SKP JUDO Jičín, z.s.     3  :  3  (111 : 300)

Olomoucký celek spoléhal rovněž na juniorské reprezentanty Kordulu a Nesvadbu, v jičínském celku v tomto utkání nahradil M.Vaníčka Jan Bušta, který byl právě junioru Kordulovi více jak rovnocenným soupeřem a v utkání podlehl až v samotném závěru. Toto utkání skončilo na body sice nerozhodně, ale díky lepším pomocným bodům zvítězil jičínský celek.

Cenné body získali Novotný, Čeřovský a Matějka.

 

Sokol Hradec Králové  -  SKP JUDO Jičín, z.s.      2  :  4  (101 : 400)

Ve východočeském derby se v hradeckém celku představili několikanásobní medailisté z mistrovství ČR Moravík, Tomek a Vokatý, ale jičínští v závěrečném utkání podali velmi dobrý výkon a svého rivala celkem přesvědčivě porazili.

Body získali Novotný, Bohdálek, Čeřovský a Matějka.

 

V úvodním kole prvoligového ročníku 2022 se jičínskému celku dařilo nad očekávání. Velmi dobré výkony podali Novotný, Čeřovský a Matějka, dařilo se i Bohdálkovi a Krejčíkovi. Nad výkonem nejzkušenějšího jičínského judisty M. Vaníčka se podepsala více jak 3letá závodnická pausa, ale jeho přítomnost pro celek byla obrovským přínosem!

 

Pořadí družstev po 1. kole akupiny B

 

1.         SKP JUDO Jičín, z.s.           8 body (16  :  8) pomocné body

2.         1. JC Baník Ostrava  “B“        4                      (12  :  12)

3.         JK Jablonec n/N                     4                      (11  :  13)

4.         Sokol Hr. Králové                   3                      (11  :  13)

5.         Judoklub Olomouc “B“           1                      (10  :  14)

 

     

 Jičínští judisté vybojovali účast v postupové skupině I. ligy

            V první májovou  sobotu se v domácím prostředí jičínské haly Sportovního areálu uskutečnilo 2. kolo I. ligy skupiny B.

Jičínští judisté chtěli navázat na výsledky 1. kola, ve kterém neokusili hořkost porážky. Na domácím tatami chtěli vybojovat právo účasti v postupové skupině, kde se utkají první dvě družstva z obou skupin a nejlepší 2 celky si zajistí start v baráži o Extraligu.

Soupiska domácích byla ve složení: do 60 kg Zdeněk Novotný, do 66 kg Jakub Bohdálek, do 73 kg Tadeáš Čeřovský, připraven byl dorostenec František Egrt, do 81 kg Michal Vaníček a Jan Bušta, do 90 kg Petr Matějka a nad 90 kg Jakub Krejčík. Vrásky trenérům Milanu Letošníkovi a Luďku Vaníčkovi těsně před startem připravily zdravotní problémy Tadeáše Čeřovského a Jakuba Bohdálka, navíc v průběhu pátečního tréninku se zranil dorostenecký reprezentant ČR František Egrt.

 

Výsledky jednotlivých utkání jičínského klubu:

 

1. JC Baník Ostrava  “B“ -  SKP JUDO Jičín, z.s.   2  : 4  (110 : 310)

V důležitém úvodním utkání se představily celky na prvních dvou příčkách po 1. kole.

V ostravském týmu nastoupili také juniorští reprezentanti ČR Pačuta, Babič a Motyka, v jičínském celku Novotný, Bohdálek, Čeřovský, Vaníček, Matějka a Krejčík.

V prvním nervózním utkání zvítězil přesvědčivě domácí Novotný, ve druhém podlehl jičínský Bohdálek po velkém boji.

Za stavu 1 : 1 získal důležitý bod Tadeáš Čeřovský, na kterém bylo od prvopočátku znatelné, že jej jeho zdravotní problém citelně limituje. Poté potvrdil svou kvalitu Michal Vaníček a získal důležitý 3. bod. Svůj den tentokrát neměla ani opora prvního kola Petr Matějka, který podlehl svému soupeři až v závěru utkání.

Čtvrtý bod přidal Kuba Krejčík a jičínští v prvním utkání zvítězil 4 : 2!

 

SKP JUDO Jičín, z.s.  -  JK Jablonec n/N               5  :  1  (500 : 100)

V jabloneckém celku budil respekt zejména juniorský reprezentant Matyáš Sobota, kterému statečně vzdoroval Jan Bušta, ale jablonecký favorit zvítězil a získal tak jediný bod jabloneckého celku.

Po solidních výkonech další body získali Novotný, Bohdálek, Čeřovský, Matějka a Krejčík a domácí celek se výrazně přiblížil k účasti v postupové skupině.

 

Judoklub Olomouc “B“  -  SKP JUDO Jičín, z.s.     4  :  2  (301 : 200)

V olomouckém klubu se kromě juniorských reprezentantů Siebera a Lhotzkého představil také bývalý ukrajinský reprezentant Moshkolov.

Tento zkušený borec v úvodním utkání po vyrovnaném boji porazil v jeho závěru Zdeňka Novotného. Druhý bod olomouckých přidal reprezentant Sieber.

Poté domácí zásluhou Čeřovského a Vaníčka vyrovnali stav utkání na 2 : 2.

V olomouckém celku získal důležitý 3. bod reprezentant Lhotzký, který po velkém boji porazil v golden score zkušeného domácího borce Petra Matějku.

Utkání mohl rozhodnout Kuba Krejčík, který však svého soupeře nepřekonal a jičínský klub v soutěži poprvé nezvítězil.

I když domácí tentokrát na body nedosáhli, ozdobou tohoto utkání byla učebnicově provedená technika seoi nage v podání domácího nejzkušenějšího borce Michala Vaníčka!

 

Sokol Hradec Králové  -  SKP JUDO Jičín, z.s.      4  :  2  (301 : 101)

Ve východočeském derby se v hradeckém celku představili mnohonásobní medailisté z mistrovství ČR Moravík, Tomek a Vokatý a také juniorský reprezentant Mark Szatmári.

Ke svému poslednímu utkání v soutěži nastupovali domácí již značně poznamenáni únavou a zraněními. K utkání již nemohl nastoupit zraněný Jakub Bohdálek, a tak domácí již před samotným bojem prohrávali 0 : 1.

V prvním utkání zvítězil přesvědčivě domácí Novotný. Bez boje srovnal stav utkání hradecký Szatmári.

Druhý bod získal po velkém boji hradecký judista Černý, který v golden score udolal domácího Čeřovského, který však k poslednímu utkání nastoupil s velkým sebezapřením.

Důležitý 3. bod na stranu hradeckých získal až v samotném závěru utkání Matěj Štrait. Jan Bušta v jeho průběhu vedl, když soupeře zaskočil technikou tomoe nage. Necelou minutu před koncem ale hradecký judista srovnal technikou uchi mata, při které si Honza poranil ramenní kloub a po velkém boji svému soupeři podlehl.

V předposledním utkání vykřesal naději na remízu v utkání Petr Matějka, který po boji udolal v golden score zkušeného Smrčku.

Stav utkání mohl vyrovnat Jakub Krejčík za předpokladu vítězství před časovým limitem nad zkušeným hradeckým borcem Vokatým. Kuba však recept na hradeckého judistu nenašel a v utkání podlehl.

 

V druhém kole prvoligového ročníku 2022 se jičínskému celku sice nepodařilo navázat na výsledky z prvního kola, ale získané 4 body zajistili jičínskému klubu účast v podzimní části bojů v postupové skupině o možnost startu v baráži o Extraligu!

Pochvalu zaslouží především jičínští borci, kteří se představili na tatami, ale i všichni, kteří se podíleli na vzorném pořadatelství soutěže.

 

Pořadí družstev ve 2. kole akupiny B

 

1.         Judoklub Olomouc “B“           8 body             (18  :   6) pomocné body

2.         Sokol Hradec Králové            6                      (13  :  11)

3.         SKP JUDO Jičín, z.s.           4                      (13  :  11)

4.         1. JC Baník Ostrava  “B“        2                      (10  :  14)

5.         JK Jablonec n/N                     0                      (6    :  18)                

 

 

SKP JUDO Jičín, z.s. děkuje za podporu NSA, Královéhradeckému kraji, městu Jičín a firmě DEPRAG CZ a.s..                                                              
                                                                                                                

 

Fotogalerie: I. liga 2022