Úspěšné vykročení jičínských judistů v I. lize

28.05.2024 23:16            Uplynulou sobotu se ve Sportovní hale TJ Ostrava uskutečnilo 1. kolo prvoligového ročníku 2024 skupiny B v judu.

Jičínští judisté se na ostravském tatami představili v soutěži družstev pod vedením trenérů Milana Letošníka a Luďka Vaníčka v následující sestavě: do 60 kg Vojtěch Ježek, do 66 kg Matěj Hyka, připraven byl dorostenec Štěpán Lánský, do 73 kg František Egrt, do 81 kg Tadeáš Čeřovský, do 90 kg Petr Matějka a nad 90 kg Jakub Krejčík.

 

Výsledky jednotlivých utkání jičínského klubu:

 

SKP JUDO Jičín, z.s. - TJ Slezan Opava, z.s.                   5 : 1 

Opavský nováček soutěže sice uspěl v úvodním utkání, ale poté již na tatami vítězili pouze jičínští judisté a s přehledem zvládli důležitý vstup do soutěže.

 

SKP JUDO Jičín, z.s. - Judo Klub Olomouc, z.s.                4 : 2

Po poměrně rychle prohraných utkáních lehkých hmotnostních kategorií bylo na ukazateli hrozivé skóre 0 : 2, ale v následujících utkáních naši zabrali a utkání dovedli do vítězného konce.

 

Judo Vysočina, z.s.  - SKP JUDO Jičín, z.s.                       4 : 2 

Loňský finalista prvoligové soutěže byl favoritem utkání.

Za stavu 0 : 3 v neprospěch našeho družstva snížili v následujících utkáních Egrt a Matějka na 2 : 3. V dramatickém utkání nejtěžší hmotnostní kategorie dělilo 13 sekund od vítězství našeho Jakuba Krejčíka a tím i od nerozhodného výsledku celého utkání. Zkušený borec z celku Vysočiny našeho judistu v samotném závěru zaskočil a rozhodl tak o naší ztrátě bodů.

 

SKP JUDO Jičín, z.s.  - 1. JC Baník Ostrava                      5 : 1 

V nervózním utkání s domácím celkem se i přes nepřízeň rozhodčích podařilo přesvědčivě zvítězit a přidat další body.

 

Judo Beskydy z.s.  - SKP JUDO Jičín, z.s.                         2 : 4

V posledním utkán 1. kola byla na některých našich borcích již znatelná velká únava. Našim se zadařilo a brzy se ujali vedení 4 : 0. V závěru utkání sice nováček soutěže z Beskyd snížil stav, ale pouze upravil celkové skóre.

 

V úvodním kole prvoligového ročníku 2024 se jičínskému celku zadařilo a získal 8 bodů z 10 možných. Velmi dobrý výkon podal Tadeáš Čeřovský, který zvítězil ve všech svých utkáních. Junior František Egrt zvítězil 4krát, 3 body přidali zkušení Jakub Krejčík a Petr Matějka, stejně jako junior Matěj Hyka. Dorostenec Vojta Ježek zvítězil ve 2 utkáních.

 

Pořadí družstev po 1. kole skupiny B

 

1.        Judo Vysočina a.s.                             9 bodů

2.         SKP JUDO Jičín, z.s.                       8         

3.         Judo Beskydy z.s.                              4                     

4.         1. JC Baník Ostrava z.s.                    4                     

5.         Judoklub Olomouc z.s.                      3

6.         TJ Slezan Opava z.s.                        2                                      

 

SKP JUDO Jičín, z.s., děkuje za podporu NSA, Královéhradeckému kraji, městu Jičín a firmě DEPRAG CZ a.s.                                                          (ML)