Judisté v extralize na pátém místě.

Extraligové družstvo SKP Judo Jičín

 

Po finalovém kole extraligy, kam postoupily 4 celky bylo vyhlášeno celkové pořadí v EXTRALIZE 2019. Jičín získal krásné páté místo a jen o lepší skore postoupily ze základní skupiny Litoměřice, které jsme v základní skupině porazili. I tak je páté místo velikým úspěchem.

 

Pořadí extraligy 2019:

 

1. USK Praha 5. SKP Judo Jičín

2. Sport judo Litoměřice 6. Baník Ostrava

3. Judoclub Liberec 7. Sokol Praha Vršovice

4. SK KP Brno 8. Judoklub Olomouc

 

Trenéři Milan Letošník a Luděk Vaníček měli k dispozici kvalitní celek, ale kluby, které mají vyšší finanční zdroje si mohli dovolit kvalitnější zahraniční závodníky, což v řadě utkání bylo důležité. V celku Jičína startovali 2 reprezentati Slovenska Matěj Poliak a Matěj Hajás, oporou celku byl Michal Vaníček, dále startovali Petr Matějka, junior Tadeáš Čeřovský, Jakub Krejčík a Tomáš Knotek.

Páté místo je pro Jičín velikým úspěchem. V roce 2020 se opět mění pravidla extraligy, když startovat bude moci jen 1 cizinec. Jičín byl nalosován,do skupiny A, kde kromě mistra ČR USK Praha bude na startu SKKP Brno a Juoclub Vysočina.

V Jičíně uvidíme turnaj EXL 6. Června 2020.

 

 

 

Bohatý program judistů v roce 2020

 

Judisté budou mít v roce 2020 hned několik turnajů, kde uvidíme nejlepší borce ČR i závodníky zahraniční. 28.3. bude v Jičíně Mistrovství ČR mužů a žen jednotliv-ců. 23.5. se koná v Jičíně Český pohár - Velká cena Jičína mužů a žen, 6.6. turnaj extraligy a 3.10. - turnaj žáků Samurajská katana kde letos startovalo 415 žáků a žaček. Příznivci juda budou mít možnost vidět nejlepší borce od žáků až pro muže.

 

 

 

Cenné extraligové body pro domácí

Uplynulý čtvrtek se v tělocvičně SA v Jičíně uskutečnila 3 extraligová dvojutkání skupiny B, mezi loňským vícemistrem USK Praha, loni bronzovým celkem FCC SJ Litoměřice a domácím celkem SKP Judo Jičín, z.s..

Favorizovaný celek USK Praha nastoupil na jičínském tatami v sestavě: do 66 kg hostující rakouský reprezentant F. Doppelhammer, do 73 kg V. Černý, do 81 kg V. Sedmidubský, do 90 kg J. Turek a nad 90 kg M. Horák, všichni seniorští reprezentanti ČR!

Loni bronzový celek Litoměřic v sestavě: do 66 kg hostující D. Vopat, do 73 kg J. Svoboda, do 81 kg A. Konig, do 90 kg hostující ukrajinský reprezentant V. Synyavsky a nad 90 kg hostující J. Staněk (první 3 hmotnostní kategorie juniorští reprezentanti ČR).

Domácí celek k utkáním nastoupil citelně oslaben o slovenského reprezentanta M. Poliaka v kategorii do 66 kg, který před startem v extralize upřednostnil přípravu na blížící se start na MS v Tokiu.

Domácí tak nastoupili v sestavě: do 66 kg T. Čeřovský, do 73 kg J. Zachoval, do 81 kg J. Bušta a M. Vaníček, do 90 kg P. Matějka a nad 90 kg hostující slovenský reprezentant M. Hajas, J. Krejčík a připraven byl T. Knotek.

Za těchto okolností se zdál jakýkoliv bodový zisk velmi vzdálený.

 

SKP Judo Jičín, z.s. : USK Praha 0 : 5

Za domácí celek proti favorizovanému soupeři nastoupili T. Čeřovský, J. Zachoval, J. Bušta, P. Matějka a J. Krejčík. Sympatický výkon v utkání předvedl junior Čeřovský, který rakouskému reprezentantovi podlehl až v golden score po velkém boji.

 

SKP Judo Jičín, z.s. : FCC SJ Litoměřice 1 : 4

Jediný bod domácích získal spolehlivý Michal Vaníček, který svému soupeři nedal šanci a zvítězil před časovým limitem. Slušný výkon opět předvedl T. Čeřovský, který však loňskému mistru ČR v kategorii seniorů podlehl až v závěru utkání.

Dále nastoupili J. Zachoval, P. Matějka a M. Hajas, od kterého však trenéři domácího celku očekávali lepší výkon.

 

opakovaná utkání:

 

SKP Judo Jičín, z.s. : USK Praha 0 : 5

Domácí celek ve 2. utkání nastoupil ve stejné sestavě jako v 1. utkání, s výjimkou kategorie nad 90 kg, kde se představil M. Hajas.

Solidní výkony v utkáních předvedli J. Bušta a P. Matějka, kteří svým soupeřům podlehli po dramatickém boji až v závěru utkání.

 

 

SKP Judo Jičín, z.s. : FCC SJ Litoměřice 3 : 2

V posledním utkání tohoto extraligového kola se domácí chtěli pokusit o malý zázrak.

V prvním zápase předvedl vynikající výkon Tadeáš Čeřovský, který po velmi dramatickém boji s loňským mistrem ČR Vopatem získal v polovině utkání vedení pěkným kontrachvatem, které v závěru ještě navýšil a zvítězil nečekaně před časovým limitem, stav 1 : 0 pro domácí.

Poté Kuba Zachoval statečně vzdoroval, ale talentovanému Svobodovi nakonec podlehl, srovnáno 1 : 1.

Michal Vaníček v následujícím utkání potvrdil dlouhodobě stabilní formu a svého soupeře doslova "zničil" v boji na zemi, 2 : 1 pro domácí.

Petr Matějka svedl s favorizovaným ukrajinským soupeřem vyrovnanou první polovinu utkání, ale nakonec soupeři podlehl, opět srovnáno 2 : 2!

V rozhodujícím a posledním utkání celé soutěže nastoupil Matej Hajas proti litoměřickému Staňkovi, kterému v prvním zápase podlehl před časovým limitem.

Velmi dramatické utkání dospělo až do golden score, ve kterém větší vůli po vítězství prokázal jičínský borec, který v 1. minutě nastavení krásnou technikou zvítězil a upravil tak stav utkání na konečných 3 : 2 pro domácí!

 

V obou utkáních mezi celky USK Praha a FCC SJ Litoměřice zvétězil celek USK Praha 3 : 2!

 

Domácím se tak podařilo senzačně "obrat" o body favorizovaný litoměřický celek. Celkovým vítězem skupiny B se tak stal USK Praha. O konečném umístění ve skupině B rozhodne až poslední zápas mezi celky FCC SJ Litoměřice a Judoklub Olomouc, který proběhne začátkem června.

Za obětavý výkon lze pochválit všechny jičínské borce, zejména pak Michala Vaníčka a Tadeáše Čeřovského, jehož vítězství a skalp mistra ČR 2018 bylo asi největším překvapením soutěže!

 

Úspěšné vykročení extraligových judistů v roce 2019

Netradičně v pátek dne 29.03.2019 se v olomoucké Sportovní hale ZŠ Tererova uskutečnilo první dvojutkání skupiny "B" extraligy v judu.

Pohled na soupisku domácího celku Judo Klubu Olomouc budil náležitý respekt. V jejím středu vyčníval David Klammert, Mistr Evropy do 23 let, současný 19. borec světového ranking listu. Dále reprezentanti Václav Kovář, juniorský reprezentant Ondřej Svoboda a zejména hostující reprezentanti Moldávie a Rakouska.

Jičínský celek se v utkání představil v následující sestavě:

do 66 kg hostující slovenský reprezentant Matej Poliak, junior Tadeáš Čeřovský, do 73 kg Jakub Zachoval, do 81 kg Michal Vaníček, do 90 kg Petr Matějka a nad 90 kg hostující slovenský reprezentant Matej Hajas.

 

1. utkání

Judo Klub Olomouc - SKP Judo Jičín, z.s. 2 : 3

Jičínští zaskočili domácího favorita. Body získali Poliak, Vaníček a Hajas, dále nastoupili Čeřovský a Matějka.

 

2. utkání

Judo Klub Olomouc - SKP Judo Jičín, z.s. 2 : 3

Jičínští zaskočili domácího favorita. Body získali Poliak, Vaníček a Hajas, dále nastoupili Zachoval a Matějka.

 

V obou dramatických utkáních zaslouží pochvalu bodující M. Poliak, M. Vaníček a M. Hajas. Pro ostatní byla extraligová utkání velkou zkušeností, v druhém utkání svedl výborný zápas Petr Matějka s Davidem Klammertem, když vysokému favoritovi podlehl až v závěru utkání.

 
 
 
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Judisté v roce 2018 udrželi extraligu

          První prosincovou sobotu se uskutečnilo závěrečné extraligové kolo - baráž o postup či udržení se v extraligové soutěži pro rok 2019. Tělocvična jičínského Sportovního areálu přivítala extraligové celky Judoclub Liberec, SKP Judo Jičín a vítěze 1. ligy 2018, celek Judo Vysočina.

          V turnaji se družstva utkala systémem každý s každým a první 2 si z tohoto miniturnaje vybojovala právo účasti v extraligovém ročníku pro rok 2019.

          Jičínští se na domácím tatami představili oslabeni o slovenské reprezentanty Poliaka a Hajase, kteří se museli účastnit tréninkového kempu v Izraeli, v následující sestavě: do 66 kg Michal Černý, do 73 kg Jakub Zachoval, do 81 kg Michal Vaníček, do 90 kg Petr Matějka, nad 90 kg Krejčík.

 

SKP Judo Jičín - Judoclub Liberec 3 : 2

Body získali M. Vaníček, Matějka a Krejčík, dále nastoupili Černý a Zachoval.

SKP Judo Jičín - Judo Vysočina 1 : 4

Bod získal Matějka, dále nastoupili Černý, Zachoval, M. Vaníček a Krejčík.

Judoclub Liberec - Judo Vysočina 2 :3

 

Celkové pořadí v barážovém turnaji:

1. Judo Vysočina      4 body  7 : 3

2. SKP Judo Jičín     2 body  4 : 6

3. Judoclub Liberec  0 bodů  4 : 6

 

          V tomto barážovém kole se nejvíce dařilo Matějkovi, který bodoval 2 x, po 1 vítězství získali M. Vaníček a Krejčík. V průběhu EXL ročníku 2018 si nejlépe vedl Michal Vaníček, který v utkání s Baníkem Ostrava dokázal porazit i později 5. z Mistrovství světa, polského reprezentanta Swarnowieckeho! Pochvalu však zaslouží i Hajas, Matějka a Poliak.  
                                       Extraligové družstvo Jičína
 
                                       

 

 Závěr jarní části extraligy    

 

V sobotu 23.06.2018 se v tělocvičně SA v Jičíně uskutečnilo závěrečné jarní kolo extraligového ročníku 2018 skupiny B.

Na domácím tatami se představil velmi silný celek Judoklubu Olomouc, který se v loňském extraligovém ročníku umístil na 4. místě. Olomoučtí se před utkáním s jičíňáky  nečekaně výrazně posílili o 2 zahraniční borce a jejich sestava budila zasloužený respekt. 

Do 66 kg startoval loňský mistr ČR Václav Kovář, do 73 kg loni stříbrný na M ČR František Šmehlík, do 81 kg vynikající moldavský judista Dorin Gotonoaga - Mistr Evropy do 23 let, minulý víkend vítěz EP v Bělehradě, Mistr MDA, do 90 kg David Klammert - Mistr Evropy do 23 let, loni 9. na MS, Mistr ČR a v kategorii nad 90 kg ukrajinský borec Stanislav Bondarenko - medailista z ME, mnohonásobný medailista z EP a SP, Mistr UKR.

Domácí celek nastoupil v tradiční sestavě. Do 66 kg Michal Černý, do 73 kg Matej Poliak, do 81 kg Michal Vaníček, do 90 kg Petr Matějka a nad 90 kg Matej Hajas.

 

1. utkání:

SKP Judo Jičín, z.s. : Judoklub Olomouc     1  :  4   (10  :  301)

Vítězný bod pro domácí získal Michal Černý. Blízko vítězství byl i Matej Poliak, který však neudržel vysoké vedení a nechal se zaskočit soupeřovým kontrachvatem. Statečně bojoval i Michal Vaníček, který ve vyrovnaném utkání podlehl až na přísně udělený trest v golden scoore.

 

2. utkání:

SKP Judo Jičín, z.s. : Judoklub Olomouc     2  :  3   (101  :  201)

Body domácích získali Michal Černý a Matej Poliak. Blízko vítězství byl i Michal Vaníček, který s vysokým favoritem svedl vyrovnaný boj a svému soupeři podlehl až v golden scoore.

 

Je třeba konstatovat, že celek Judoklubu Olomouc byl nad síly domácích judistů. V sestavě, ve které se představil v Jičíně, bude jen těžko k poražení jakýmkoliv celkem z ČR. Jičínští tak ve skupině B obsadili konečné 3. místo, které jej odsunulo do podzimní baráže.                                                

 

Judo: Cenné extraligové body judistů z Ostravy

V ostravské sportovní hale Sareza se netradičně v neděli 13.05. 2018 uskutečnilo 2. kolo Extraligového ročníku 2018 skupiny "B". Jičínským judistům přisoudil los skupiny B velmi těžké moravské celky Judoklub Olomouc a 1. Judo club Baník Ostrava.

Obě vzájemná utkání 1. kola obou moravských celků skončila shodným výsledkem

3 : 2 pro judisty z Ostravy. Jičínští odjížděli k utkáním s baníkovci s respektem, neboť soupiska domácích budila velký respekt. V nejlehčí vahové kategorii do 66 kg se představil hostující reprezentant ČR David Pulkrábek, dále byli připraveni 3 reprezentanti Polska a  domácí borec v kategorii nad 90 kg. 

Jičínští nastoupili v následující sestavě: do 66 kg Michal Černý, do 73 kg slovenský reprezentant Matej Poliak, do 81 kg Michal Vaníček, do 90 kg Petr Matějka a nad 90 kg slovenský reprezentant Matej Hajas.

Pohled na soupisky obou družstev se pro jičínské judisty nejevil příliš optimisticky. Bylo zřejmé, že o výsledku rozhodne vzájemný zápas kategorie do 81 kg. 

1. utkání:

1. Judo club Baník Ostrava : SKP Judo Jičín     2  :  3   (200  :  210)

V utkání zvítězili Matej Poliak, Michal Vaníček a Matej Hajas. Obě slovenské posily zvítězily s přehledem, utkání rozhodla nezměrná vůle po vítězství Michala Vaníčka, který v utkání s polským borcem Damianem Szwarnovickim zvítězil po obrovském boji technikou uchi mata a velkou měrou se zasloužil o první extraligové body jičíňáků v tomto ročníku.

2. utkání:

1. Judo club Baník Ostrava : SKP Judo Jičín     3  :  2   (201  :  210)

O body jičínských se opět zasloužili Poliak s Hajasem. Michal Vaníček odešel ve svém druhém utkání sice poražen, ale za svůj předvedený výkon zaslouží velkou pochvalu.     

                                                                              

 

 

Judisté udrželi extraligu

 

První prosincovou sobotu se uskutečnilo závěrečné extraligové kolo - baráž o postup či  udržení se v extraligové soutěži pro rok 2018. Sportovní hala Obchodní akademie v Mohelnici přivítala extraligové celky FCC SJ Litoměřice, SKP Judo Jičín a první 2 týmy z 1. ligy, TJ Sokol Mohelnice a Judoclub Plzeň.

V turnaji se družstva utkala systémem každý s každým a první 2 si z tohoto miniturnaje vybojovala právo účasti  v extraligovém ročníku pro rok 2018.

Jičínští odjížděli v následující sestavě: do 66 kg Michal Černý a Tomáš Vaníček, do 73 kg Matěj Sedmidubský, do 81 kg Michal Vaníček, do 90 kg Petr Matějka, nad 90 kg Matej Hajas a Miloš Steklý.

 

SKP Judo Jičín - Judoclub Plzeň                  3 : 2

Body získali Černý, M. Vaníček a Steklý, dále nastoupili Sedmidubský a Matějka.

 

TJ Sokol Mohelnice - SKP Judo Jičín           1 : 4

Body získali Černý, M. Vaníček, Matějka a Hajas, dále nastoupil Sedmidubský.

 

FCC SJ Litoměřice - SKP Judo Jičín                      3 : 2

Body získali T. Vaníček a Hajas, dále nastoupili Černý, M. Vaníček a Matějka.

 

Celkové pořadí v barážovém turnaji:

1. FCC SJ Litoměřice      6 bodů         10 : 5

2. SKP Judo Jičín             4 body          9 : 6

3. Judoclub Plzeň                       2 body            6 : 9

4. TJ Sokol Mohelnice       0 bodů            5 : 10

 

V tomto barážovém turnaji se nejvíce dařilo Hajasovi, který bodoval 3x, dále  Černému a M. Vaníčkovi, kteří si připsali po 2 vítězstvích a po jednom bodu přidali T. Vaníček a Matějka.      

Extraligová soutěž ukázala, jak citelná může být neúčast jedné z opor týmu. Neúčast Michala Černého z důvodu plnění reprezentačních povinností v utkání s Baníkem Ostrava prakticky odsunula jičínské judisty do barážového turnaje.

K oporám EXL soutěže patřili M. Vaníček a M. Černý, více trenéři M. Letošník a L. Vaníček očekávali od slovenského reprezentanta Hajase. Pro EXL ročník 2018 bude nezbytné zkvalitnit kádr.
 
 
               
2. kolo 18. 6. 2017

Judo: Extraliga - jediný pomocný bod rozhodl o podzimní baráži

Jičín. V neděli 18.06.2017 se jičínští judisté utkali na domácím tatami s celkem 1. Judo clubu Baník Ostrava o postup do podzimní části soutěže.

Jičínský celek se představil v následujícím sestavě. V kategorii do 66 kg nastoupil Tomáš Vaníček, do 73 kg hostující Matěj Sedmidubský, do 81 kg Michal Vaníček, do 90 kg Petr Matějka a nad 90 kg hostující slovenský reprezentant Matej Hajas. Připraven nastoupit byl pouze Matyáš Rejchrt v kategorii + 90 kg. Z důvodu plnění reprezentačních povinností se nemohl zúčastnit Michal Černý v kategorii do 66 kg.

V ostravském velmi kvalitním celku se představili 2 reprezentanti Polska (v kategorii do 73 kg Bartusik a v kategorii do 90 kg Szczepaniak), dále 2 hostující judisté (v kategorii do 81 kg juniorský reprezentant Trojnar a bývalý reprezentant Švec v kategorii + 90 kg) a jediný odchovanec ostravského juda v kategorii do 66 kg Kohn.

SKP JUDO Jičín – 1. Judo club Baník Ostrava 3 : 2
V kategorii do 66 kg nastoupil po 5leté odmlce v extraligové soutěži Tomáš Vaníček, který v úvodu utkání získal první důležitý bod v boji na zemi ukázkovým přechodem do držení.

V kategorii do 73 kg se utkal Matěj Sedmidubský s Michalem Bartusikem.  Polský reprezentant  byl však nad síly Matěje Sedmidubského a zaslouženě zvítězil.

Za stavu 1 : 1 nastoupil k utkání v kategorii do 81 kg Michal Vaníček. Michal podal soustředěný výkon a v druhé polovině utkání zvítězil před časovým limitem nádherně provedenou technikou seoi nage a upravil stav utkání na 2 : 1 pro domácí.

Poté se na tatami představil v kategorii do 90 kg Petr Matějka. Petr za normálních okolností startuje v hmotnostní kategorii do 81 kg. V utkání se brzy projevila zkušenost, ale zejména vyšší tělesná hmotnost polského reprezentanta Szczepaniaka, který zvítězil  a upravil tak stav na 2 : 2 pro hostující celek.

V nejtěžší hmotnostní kategorii se v boji utkali za domácí celek slovenský reprezentant Matej Hajas a za ostravský celek bývalý reprezentant ČR Libor Švec (den před tím získal bronz na ME veteránů v chorvatské Poreči).

V souboji těžkých vah se prosadil mladý slovenský judista, který zaslouženě získal 3. vítězný bod pro domácí celek a v 1. utkání tak zaslouženě zvítězili domácí!

V tuto chvíli zaručovalo domácím postup do play off pouze vítězství ve 2. vzájemném utkání s ostravským celkem.

 

SKP JUDO Jičín – 1. Judo club Baník Ostrava 2 : 3

V opakovaném utkání jičínského a ostravského celku se bohužel nepodařilo Tomášovi Vaníčkovi zopakovat výkon z 1. utkání. Jeho soupeř v úvodu utkání získal vedení, které i přes velký Tomášův tlak udržel a prakticky rozhodl o průběhu celého utkání, neboť ostatní zápasy měly téměř totožný průběh.

Tato prohra odsunula domácí celek do podzimní části extraligové soutěže k boji o udržení se v extralize. Jediný pomocný bod tak rozhodl o podzimní účasti jičínského celku v baráži!  
 
 
                                         Extraligové družstvo SKP Judo Jičín z. s. 2017
 
 
 
 
 1. kolo 27. 4. 2017                     

Judo: Nevydařená premiera v extralize

Jičín. Ve čtvrtek 27.04.2017 zahájili jičínští judisté po více jak 12 letech extraligovou soutěž ročníku 2017 na domácím tatami.

Domácí se utkali formou dvojzápasu s vysoce favorizovaným celkem Judoclubu Liberec.

Jičínský celek se představil v následujícím sestavě. V kategorii do 66 kg nastoupil juniorský reprezentant ČR Michal Černý, do 73 kg Matěj Sedmidubský, do 81 kg Michal Vaníček, do 90 kg Petr Matějka a nad 90 kg slovenský reprezentant Matej Hajas. Připraveni nastoupit byli Tomáš Vaníček, Matyáš Rejchrt a Miloš Steklý.

V libereckém celku se představili 3 účastníci z uplynulého víkendového ME ve Varšavě do 66 kg David Pulkrábek, do 90 kg slovenský reprezentant Peter Žilka a nad 90 kg polský reprezentant Kamil Grabowski. V jejich celku dále startovali do 73 kg bývalý vynikající reprezentant ČR David Dubský a do 81 kg Mohammad Jamshsid Mistr světa 2015 v jiu jitsu

 

SKP JUDO Jičín – Judoclub Liberec  1:4
V kategorii do 66 kg držel do poloviny utkání naděje domácích na vítězství junior Michal Černý, když jeho soupeř Pulkrábek byl napomínán za pasivní způsob boje. Poté se však projevila zkušenost libereckého borce a technikou seoi nage získal vysoké vedení a v utkání zvítězil.

V kategorii do 73 kg se utkal Matěj Sedmidubský s Davidem Dubským. Zkušený liberecký judista v utkání zvítězil nádherně provedenou technikou uchi mata před časovým limitem.

Za stavu 0 : 2 nastoupil k utkání v kategorii do 81 kg v současné době nejlepší jičínský judista Michal Vaníček. Michal podal vynikající výkon, v polovině utkání bodoval technikou seoi nage a v jeho závěru bylo utkání ukončeno pro pasivní způsob boje libereckého judisty. Michal tak zvrátil nepříznivý průběh utkání a upravil stav na 1 : 2 pro hosty.

Poté si na tatami odbyl extraligovou premiéru v kategorii do 90 kg Petr Matějka. Petr za normálních okolností startuje v hmotnostní kategorii do 81 kg. V utkání se brzy projevila zkušenost, ale zejména vyšší tělesná hmotnost slovenského reprezentanta Žilky, který zvítězil technikou uchi mata a upravil tak stav na 1 : 3 pro liberecký celek.

V nejtěžší hmotnostní kategorii se v boji utkali za domácí celek slovenský reprezentant Matej Hajas a polský reprezentant Kamil Grabowski. I v tomto utkání se na jeho průběhu projevila o více jak 30 kg vyšší tělesná hmotnost libereckého borce, který v utkání zvítězil v boji na zemi a upravil tak stav na konečných 1 : 4 pro favorizované hosty.

 

V rámci doprovodného programu se utkala 5členná družstva starších žáků domácích a libereckých judistů. Za domácí bojovali Zdeněk Venclů, Miroslav Kovanda, Patrik Svoboda, Jan Cogan a Tomáš Kulhánek.  I v tomto utkání byli šťastnější hosté, kteří zvítězili 3 : 2, když za domácí bodovali Venclů a Kulhánek.

 

Opakované utkání jičínského a libereckého celku mělo téměř totožný průběh a i v tomto utkání hosté zvítězili v poměru 4 : 1, když za domácí bodoval pouze Michal Vaníček.

 

Extraligová premiéra tedy nedopadla pro domácí celek podle představ, ale je třeba vzít na vědomí skutečnost, že liberecký celek je složen výhradně z vynikajících domácích  a zahraničních judistů. Je to Mistr EXL 2015 a v loňském ročníku obsadil 3. místo.

Jičínští se 18.06.2017 utkají v dalším kole rovněž na domácím tatami s celkem Judoclubu Baník Ostrava.                                                                   (ML)

 

                                                                      Družstvo EXTRALIGY 2017

 

 

 

Zahájení extraligy 2017 na domácím tatami

19.04.2017 18:45

 

 

Judisté zahajují extraligu na domácím tatami, když původní pořadatel Judoclub Liberec se pořadatelství zřekl ve prospěch Jičína. Ve dvojutkání se tedy SKP JUDO Jičín střetne s mistrem ČR 2015 JC Liberec, který je jasným favoritem. Utkání se koná ve čtvrtek 27.4. 2017 od 19 hodin ve sportovním areálu.

V extralize mohou startovat 2 cizinci, čehož Liberec vždy využívá, za Jičín nastoupí reprezentant Slovenska Hajasz, další hostování bohužel pro první kolo nevyšlo. Oporou Jičína kromě Hajasze budou bratři Vaníčkové, Černý, Sedmidubský, Matějka a další.

Judisté zvou příznivce juda ve čtvrtek v 19 hodin do sportovního areálu.

 

 

 

 

Judisté vybojovali postup do extraligy

První prosincovou sobotu se v tělocvičně SA Jičín uskutečnilo barážové kolo o postup či udržení se v extralize. Domácí judisté si právo účasti vybojovali 2. místem v ligovém ročníku 2016. Spolu s domácími se na tatami představili vítěz prvoligového ročníku 2016 Judoclub Plzeň, dále TJ Sokol Mohelnice a SJ Litoměřice, celky které se v extraligovém ročníku 2016 umístily na sestupových příčkách.

Extraligová soutěž je oproti prvoligové soutěži upravena počtem startujících v týmu. Nestartují v něm borci hmotnostních kategorií do 60 kg a do 100 kg, a tak tým namísto tradičních 7 startujících čítá pouhých 5 závodníků. 

Domácí borci byli citelně oslabeni v hmotnostní kategorii do 66 kg, když pro zranění nemohl startovat Tomáš Vaníček (v ligovém ročníku 2016 nepoznal hořkost porážky) a pro účast juniorského reprezentačního výběru na soustředění v Japonsku nestartoval ani hostující  Tomáš Binhak. Domácí celek byl na poslední chvíli posílen o bývalého juniorského reprezentanta Michala Tománka v kategorii do 66 kg a Matěje Sedmidubského v kategorii do 73 kg (oba hostující z USK Praha).

Dále se v jičínském celku představili do 81 kg Michal Vaníček, do 90 kg Petr Matějka a v kategorii nad 90 kg Miloš Steklý, Tomáš Knotek a Matyáš Rejchrt. V kategorii do 73 kg byl připraven naskočit v případě potřeby Josef Hruša.

 

TJ Sokol Mohelnice - SKP Judo Jičín   2 : 3

V utkáních zvítězili Sedmidubský, M. Vaníček a Steklý, dále nastoupili Tománek a Matějka. 

Celek Sokola Mohelnice byl složen výhradně z borců USK Praha. V na úvod dramatickém utkání bylo cenné zejména vítězství Sedmidubského nad juniorským reprezentantem Černým. M. Vaníček zvítězil nad bývalým reprezentantem Veselým krásnou technikou seoi nage a za stavu 2 : 2 rozhodl o vítězství domácího celku přesvědčivě Miloš Steklý. 

 

SJ Litoměřice - SKP Judo Jičín 3 : 2

V utkáních zvítězili Tománek a Matějka, dále nastoupili Sedmidubský, Vaníček a Knotek.

Utkání začalo pro domácí celek překvapivým vítězstvím Tománka nad juniorským reprezentantem Buriánkem. Poté si slabší chvilku vybrali M. Sedmidubský a M. Vaníček. Matěj „upadl“ papírově slabšímu soupeři. Michal se v samotném závěru utkání, kdy doslova "visel" ve vzduchu trest za pasivní způsob boje pro Pokorného, nechal zaskočit soupeřovým kontrachvatem a podlehl mnohonásobnému mistru ČR před časovým limitem. 

Poté přesvědčivě zvítězil Matějka nad bývalým reprezentantem Lorencem a za stavu 2 : 2 nastoupil proti o 30 kg těžšímu soupeři Tomáš Knotek. Tomášovi se nepodařilo soupeře překvapit a v boji podlehl. 

 

V této chvíli se vidina postupu do EXL  citelně vzdalovala, neboť domácí celek čekal v posledním utkání vítěz ligového ročníku 2016 Judoclub Plzeň, kterého jičínští v podzimní části ani jednou nedokázali porazit.

 

Judoclub Plzeň - SKP Judo Jičín 2 : 3

V utkáních zvítězili  Sedmidubský, Vaníček a Rejchrt, dále nastoupili Tománek a Matějka.

Dle očekávání bodovali Sedmidubský a Vaníček. Solidní výkon podal i Matějka, který do poslední chvíle vzdoroval favorizovanému Dědečkovi, ale zvítězit nedokázal.

Za stavu 2 : 2 nastoupil za domácí celek junior Matyáš Rejchrt proti plzeňskému Knápkovi, kterého ještě nikdy nedokázal porazit. V dramatickém utkání měl blíže k vítězství domácí Rejchrt, který byl v závěru utkání aktivnější a bylo jen otázkou času, kdy bude jeho soupeř napomínán za pasívní způsob boje. Utkání však zcela nečekaně rozhodla smolná chvilka plzeňského borce, který 10 sec před koncem utkání vzdal zápas pro svalové zranění. 

 

V tento moment nastala kuriózní situace, když 3 celky v baráži získali po 2 vítězstvích a rozhodovaly tak pomocné body. V těchto měli shodný počet bodů celky SJ Litoměřice a SKP Judo Jičín. V extraligovém ročníku 2017 se tak neobjeví celek TJ Sokola Mohelnice, který měl pomocných bodů z těchto 3 celků nejméně. O vítězství SJ Litoměřice v barážovém kole rozhodl vzájemný zápas s domácím celkem, ve kterém byli litoměřičtí borci úspěšnější.

 

            Pořadí barážového kola:

1.      SJ Litoměřice             4          8/800

2.      SKP Judo Jičín         4          8/800

3.      TJ Sokol Mohelnice   4          8/413

4.      Judoclub Plzeň           0          6/51

 

V ligovém ročníku 2016 patřili k největším oporám bratři Vaníčkové, junior Tomáš Binhak, Petr Matějka a Miloš Steklý. Solidními výkony se presentovali Matyáš Rejchrt, Josef Hruša, Jakub Zachoval a Tomáš Knotek.

Domácím judistům se tak po dlouhých 12 letech podařil návrat do nejvyšší domácí klubové soutěže.                                                                                                  

 

 

 

Judo: Jičínští ve hře o extraligu

 

Jičín. V sobotu 17.9.2016 se v jičínském sportovním areálu uskutečnil finálový turnaj I. ligy judistů. Kromě domácích judistů se o 2 postupová místa do baráže o extraligu přijely „poprat“ celky VTŽ Chomutov, Sokol Hradec Králové, TSC Turnov, JC Železo Hranice a Judoclub Plzeň.

Domácí celek byl oslaben o hostujícího Tomáše Binhaka, který v tomto termínu reprezentoval ČR na ME juniorů ve španělské Malaze. Svou premieru si v I. lize tak odbyl dorostenec Tadeáš Čeřovský. Z pracovních důvodů nemohl startovat Tomáš Knotek.


SKP JUDO Jičín – Judoclub Plzeň  3:4
Bodovali Vaníček T., Vaníček M. a Matějka, dále nastoupili Čeřovský, Hruša, Rejchrt a Steklý. Domácím se nepodařilo překvapit favorita turnaje a podlehli nejtěsnějším možným rozdílem.

 

SKP JUDO Jičín – Sokol Hr. Králové  5:2
Bodovali Vaníček T., Vaníček M., Matějka, Rejchrt a Steklý, dále nastoupili Čeřovský a Zachoval. Domácí uspěli poměrně snadno proti tradičnímu rivalovi.

 

SKP JUDO Jičín – VTŽ Chomutov  7:0
Bodovali Čeřovský, Vaníček T., Hruša, Vaníček M., Matějka, Rejchrt a Steklý. Domácí uspěli poměrně snadno proti tradičnímu rivalovi.

 

SKP JUDO Jičín – TSC Turnov  6:1
Bodovali Čeřovský, Vaníček T., Vaníček M., Matějka, Rejchrt, Steklý, dále nastoupil Hruša. Domácí potvrdili svoji kvalitu a jednoznačně zvítězili v malém derby!

 

SKP JUDO Jičín – JC Železo Hranice  5:2
Bodovali Vaníček T., Hruša, Vaníček M., Matějka, Steklý, dále nastoupili Čeřovský a Rejchrt. V přímém souboji o 2. postupové místo byli úspěšnější domácí judisté.

 

Jičínští judisté zakončili úspěšnou sezónu 2. místem v prvoligovém ročníku 2016, které zaručuje účast v prosincové baráži o extraligu.

Vynikající výkony předvedli bratři Vaníčkové a Matějka, kteří zvítězili ve všech svých utkáních! Dobré výkony předvedli Hruša, Rejchrt a Steklý. Své premiérové vítězství vybojoval dorostenec Čeřovský.               

 

Družstvo I. ligy 17.9.2016

Družstvo I.ligy 17. 9. 2016

 

 

 

 

 

 

Judisté v lize stále neporaženi

 

Druhý turnaj skupiny B I. ligy judo se konal v soboru 4.6.2016 v jičínském sportovním areálu Domácí stejně jako v prvním kole vyhráli všechny zápasy a s přehledem si zajistili postup do finálové skupiny.

V celku domácích nastaly změny a tak trenéři Milan Letošník a Luděk Vaníček nehýřili optimismem. V celku se sice již objevil Michal Vaníček, který ještě loni získal titul vítěze extraligy s Libercem,  ale nestartoval Buriánek a tak váha do 66 kg zůstala neobsazená a domácí šli do každého zápasu se skore 0:1. Přesto po velmi dobrých výkonech dokázali všechny zápasy vyhrát, zvítězit ve všech utkáních a vybojovat si bonifikaci 3 bodů do finálových bojů.

SKP JUDO Jičín  -  JC 1. Baník Ostrava B                   6  :  1     510  :  100

Bodovali: Binhak, Zachoval, Vaníček, Matějka Knotek a Steklý.

Domácím se s celkem Ostravy dařilo velmi dobře a tak hosté získali pouze jediný bod pro nenastoupení soupeře

SKP JUDO Jičín  -  Sokol Hradec Králové                    4  :  3     310  :  300

Zvítězili: Binhak, Vaníček, Matějka a Rejchrt, dále nastoupili: Zachoval a Knotek.

Hradec loni ve skupině B zvítězil, Jičín byl však stejně jako v prvním kole úspěšnější.

SKP JUDO Jičín  -  Judoclub Hranice                           4  :  3     400  :  300

Zvítězili: Binhak, Vaníček, Matějka a Rejchrt, dále nastoupili: Zachoval a Steklý.

Silný celek Hranic má vedle zkušených závodníků mladé talenty a utkání s nimi není nikdy jednoduché.

SKP JUDO Jičín  -  Judoklub Olomouc B                     4  :  3     400  :  300    

Body získali: Binhak, Zachoval, Matějka a Rejchrt, dále nastoupili: Vaníček a Steklý.

V době, kdy již bylo o pořadí rozhodnuto povinné vítězství mohlo skončit pro Jičín i

porážkou.

Nejlépe si vedli Binhak a Matějka, kteří zvítězili 4x, tři vítězství získali Vaníček a  Rejchrt, 2 body získal Zachoval a po 1 Steklý a Knotek. Připraveni k bojům byli ještě Bušta, Krejčík a dorostenec Čeřovský. Jičín má stále ještě v záloze Tomáše Vaníčka, který je v rekonvalescenci a lékař mu start ještě nedoporučil.

Konečné pořadí I. ligy skupiny B po základní části:     

1.  SKP JUDO Jičín                    16            35

2.  JC Železo Hranice                  10            31

3.  Sokol Hradec Králové               8            31

4.  Judoklub Olomouc B                4            11

5.  Judoclub Baník Ostrava B        2             9

Jičín, Hranice a Hradec Králové, ze skupiny B postupují společně s Plzní, Turnovem a Chomutovem ze skupiny A do finalové slkupiny, kde se utkají o pořadí na 1 až 6 místě. První 2 celky  postoupí do baráže, kde se utkají s kluby, které skončí v extralize na 7-8 místě o účast v extralize 2017. Nelze zapírat, že Jičín po skvělých výsledcích v základní skupině by měl ve finalové skupině patřit k favoritům.

Ligové družstvo Jičína (2016)

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

 

 

Judisté zakončili ligovou soutěž 2015 úspěšně

 

      V sobotu se konal ve sportovním areálu finálový turnaj I. ligy judo mužů. Ze 2 základních skupin do finále postoupilo celkem 6 družstev. Na start se však dostavilo celků pět, když Judo Orel Blučina se z technických důvodů těsně před startem omluvil. Soutěž byla oproti minulým rokům podstatně náročnější, protože loni se snižoval počet družstev extraligy, takže do I. ligy přibyla další 2 kvalitní družstva Judoclub Plzeň a Sokol Hradec Králové. Plzeň zvítězila v základní skupině A a Hradec ve skupině B. Byly tedy oba celky největšími favority i pro finálový turnaj. Plzeň své očekávání s přehledem splnila, Hradec měl však namále a nechybělo mnoho a mohl být až čtvrtý.

Domácí trenéři Milan Letošník a Luděk Vaníček se museli obejít i bez nejlepšího závodníka Tomáše Vaníčka, který se zranil při přípravě v USA. Nečekaně však k němu přibyl i Karel Buriánek. Z těchto důvodů si Jičín zajistil na hostování dorostenecké reprezentanty Tomáše Binhaka a Matyáše Rejchrta a oba (zejména Binhak) byli skutečnou posilou.

 

SKP  JUDO  Jičín   -   VTŽ Chomutov                                   7  :  0           700  :  0

Body získali:  Binhak, Zachoval, Hruša, Matějka, Rejchrt, Knotek a Steklý.

Snadné vítězství nad oslabeným soupeřem.

SKP  JUDO  Jičín   -  Sokol  Hradec Králové                       3  :  4           300  :  300,5

Bodovali: Binhak, Zachoval a Knotek, dále nastoupili Hruša, Bušta, Matějka a Steklý.

Přestože Hradec byl favoritem a nastoupil v nejsilnější sestavě, proměnilo se utkání ve velké drama, když rozhodoval až poslední zápas.

SKP  JUDO  Jičín   -   TSC  Turnov                                        4   :  3          300,5  :  210

Bodovali: Binhak, Hruša, Knotek a Steklý, dále startovali: Zachoval, Matějka a Jiráček.

Další drama s loňským vítězem I. ligy Turnovem který byl mírným favoritem. Domácí poda-li výborné výkony a za stavu 3 : 3, rozhodl v těžké váze Steklý.

SKP  JUDO  Jičín   -   Judo Orel Blučina                             7   :   0           700   :   0

Ke kontumačnímu vítězství nastoupili:  Binhak, Zachoval, Hruša, Bušta, Knotek, Krejčík a Steklý.

SKP  JUDO  Jičín   -   Judoclub Plzeň                                 3   :   4           201   :   202

Bodovali: Binhak, Bušta a Rejchrt, dále: Zachoval, Hruša, Krejčík a Steklý.

Plzeň těží z existence Sportovního gymnázia, kam odcházejí velmi dobří judisté. Splnila očekávání vysokého favorita. Utkání se však vyvíjelo pro domácí velmi dobře a bylo překvapivě vyrovnané.

V celku domácích byl jednoznačně nejlepší účastník MS dorostu Tomáš Binhak, který zvítězil ve všech zápasech. Pochvalu za bojovné výkony zaslouží všichni, kteří nastoupili.

Plzeň zvítězila s převahou, na druhém až čtvrtém místě však byly výsledky vyrovnané. Jeden z favoritů Sokol Hradec Králové uhájil před Jičínem účast v baráži o postup do extraligy jen o 1 bonifikační bod, který získal navíc v základní skupině. Jičín si oproti loň-skému roku o jedno místo polepšil a získal bronz lepším skóre před Turnovem.

 

Konečná tabulka:  

1.  Judoclub Plzeň                                                     13 bodů             28 vítězství

2.  Sokol Hradec Králové                                             9                      19

3.  SKP JUDO Jičín                                                        8                      24

4.  TSC Turnov                                                                8                      23

5.  VTŽ Chomutov                                                          3                        9

6.  Judo Orel Blučina                                                     2                        0

Plzeň a Hradec postupují do baráže, kde si mohou vybojovat návrat do extraligy.

 

                                                                                                             

           

 

 

Černý den jičínských ligových judistů

Jičín. V sobotu 30.05.2015 se v Olomouci uskutečnilo závěrečné kolo skupiny B jarní části ligového ročníku 2015.

Jičínský celek, který byl po úvodním kole v čele skupiny B, odjížděl k utkáním citelně oslabený. Pro zranění nestartoval Tomáš Vaníček (do 66 kg), z důvodu onemocnění Miloš Steklý (+ 100 kg), dále se nemohli zúčastnit Josef Hruša (do 73 kg) a Roman Ondrák (+ 100 kg). Jak se ukázalo téměř jisté body Vaníčka a Steklého citelně chyběly.

Na tatami se jičínští představili v následujícím složení. V hmotnostní kategorii do 60 kg nastoupil Karel Buriánek, do 66 kg Jakub Zachoval, do 73 kg Oldřich Trávníček, do 81 kg Jan Bušta, do 90 kg Petr Matějka (nastupoval o jednu hmotnostní kategorii výše), do 100 kg Jakub Krejčík a Petr Jiráček, který nastupoval převážně v kategorii + 100 kg.

Výsledky utkání:

Judo Orel Blučina - SKP Judo Jičín 4 : 3 (301 : 300)

Body získali Bušta, Matějka a Krejčík. Dále nastoupili Buriánek, Zachoval, Trávníček a Jiráček. Do úvodního utkání jsme nastupovali s jednoznačným cílem bodovat a tím si zajistit postup do podzimní části skupiny o postup do extraligy. Bohužel soupeř nám oplatil porážku z I. kola a zvítězil. V tomto utkání byla citelná absence zejména Miloše Steklého v nejtěžší hmotnostní kategorii, která rozhodla o vítězi v utkání.

SKP Judo Jičín - Sokol Hr. Králové 2 : 5 (200 : 410)

Body získali Buriánek a Jiráček. Dále nastoupili Zachoval, Trávníček, Bušta, Matějka a Krejčík. Posílený soupeř potvrdil roli favorita a zaslouženě zvítězil.

SKP Judo Jičín - Judoklub Olomouc "B" 3 : 4 (300 : 400)

Body získali Buriánek, Trávníček a Bušta. Dále nastoupili Zachoval, Matějka, Krejčík a Jiráček. Domácí sice nastoupili posíleni o nedávného reprezentanta Bartela, ale o utkání rozhodlo klopýtnutí Petra Matějky, který podlehl domácímu borci nečekaně před časovým limitem.

SKP Judo Jičín - JC Železo Hranice 3 : 4 (200,5 : 300,5)

Body získali Bušta, Jiráček a Krejčík. Dále nastoupili Buriánek, Zachoval, Trávníček a Matějka. V posledním dramatickém utkání celé soutěže nejtěsnějším možným výsledkem naši završili smolný den a podlehli nejtěsnějším možným rozdílem. V tomto utkání jsme více čekali od juniora Buriánka, který podlehl svému kolegovi z juniorské reprezentace, kterého až doposud porážel.

 

Pořadí 2. kola skupiny B:

1. Sokol Hradec Králové 8 bodů, 2. Judoklub Olomouc "B“ 6 bodů, 3. JC Železo Hranice 4 body, 4. Judo Orel Blučina 2 body, 5. SKP Judo Jičín 0 bodů.

Konečné pořadí jarní části skupiny B:

1. Sokol Hradec Králové 12 bodů, 2. SKP Judo Jičín 8 bodů, 3. Judo Orel Blučina 8 bodů,

4. JC Železo Hranice 6 bodů, 5. Judoklub Olomouc "B“ 6 bodů.

Naštěstí Jičín získal v I. kole dostatek bodů, které mu stačily na celkové druhé místo. O pořadí na 2. místě rozhodlo skore a souhrnný výsledek ze vzájemného utkání, který byl příznivější pro Jičín a zaručil mu tak postup do skupiny o postup do extraligy ze 2. místa. Do finalové skupiny postupují první 3 celky ze skupiny A a 3 celky ze skupiny B.

 

 

 

Judisté v čele I. ligy

20.04.2015 19:54

Úspěšné vykročení judistů do ligového ročníku 2015

Jičín. Dne 18.04.2015 se ve Sportovním centru NAPARIA v Hranicích na Moravě uskutečnilo úvodní kolo skupiny B jarní části nového ligového ročníku.

Jičínský celek odjížděl k utkáním bez své největší opory Tomáše Vaníčka, kterému znemožnila start nedávná operace ramenního kloubu. Na tatami se jičínští představili v následujícím složení. V hmotnostní kategorii do 60 kg nastoupil Karel Buriánek, do 66 kg Jakub Zachoval, do 73 kg Josef Hruša a Oldřich Trávníček, do 81 kg Jan Bušta, do 90 kg Petr Matějka (nastupoval o jednu hmotnostní kategorii výše), do 100 kg Tomáš Knotek a Jakub Krejčík a v kategorii + 100 kg Miloš Steklý a Roman Ondrák.

Výsledky utkání:

Judo Orel Blučina       -     SKP Judo Jičín                 3 : 4 (300 : 310)

Body získali Hruša, Bušta, Matějka a Steklý. Dále nastoupili Buriánek, Zachoval a Knotek. V úvodním dramatickém utkání rozhodovala o bodech nejtěžší hmotnostní kategorie, ve které zvítězil náš judista před časovým limitem.

SKP Judo Jičín          -     Sokol Hr. Králové       4 : 3 (400 : 200,5)

Body získali Buriánek, Zachoval, Bušta a Steklý. Dále nastoupili Hruša, Matějka a Krejčík. Nečekaná výhra nad favorizovaným soupeřem, v jejímž celku nastoupil i bronzový z MS juniorů, nedávný reprezentant ČR Tomáš Mužík. Jičínští zvítězili po bojovném výkonu. Pochvalu zaslouží všichni borci, zejména Kuba Zachoval. V utkání jsme mohli zvítězit i výraznějším rozdílem, když Pepa Hruša neudržel vysoké vedení v zápase a Petr Matějka podlehl na jediný trest reprezentantovi Mužíkovi.

SKP Judo Jičín          -     Judoklub Olomouc "B"   5 : 2 (320 : 200)

Body získali Buriánek, Hruša, Bušta, Matějka a Steklý. Dále nastoupili Zachoval a Knotek. Proti mladému olomouckému "béčku" jsme zaslouženě zvítězili.

SKP Judo Jičín          -     JC Železo Hranice             4 : 3 (400 : 300)

Body získali Buriánek, Bušta, Knotek a Steklý. Dále nastoupili Zachoval, Hruša a Matějka. V posledním dramatickém utkání celé soutěže opět nejtěsnějším možným výsledkem zvítězili naši judisté. Pochvalu zaslouží všichni naši, zejména Buriánek, který o svém vítězství rozhodl v poslední secundě utkání! Je třeba ocenit i výkon rozhodčích, kteří se nerozpakovali ukončit tímto způsobem utkání proti domácímu celku!

V tomto kole se nejvíce dařilo Buštovi a Steklému, kteří zvítězili ve všech 4 utkáních. Honza Bušta se do týmu vrátil po roční odmlce a podal velmi dobrý výkon! 3 body získal Buriánek, 2 body Hruša a Matějka, po 1 bodu Zachoval a Knotek.

Skupina A Skupina B
1. JC Plzeň 8 bodů  1. SKP Judo Jičín 8 bodů, 
2. Tatran Prachatice 4 body 2. Judo Orel Blučina 6 bodů,
3. TSC Turnov 4 body 3. Sokol Hradec Králové 4 body
4. VTŽ Chomutov 4 body 4. JC Železo Hranice 2 body
5. SKJ Týn N/Vlt. 0 bodů 5. Judoklub Olomouc B 0 bodů

JC Plzeň a Sokol Hradec Králové startovali loni v extralize.