František Egrt 3. na Českém poháru

22.03.2022 22:32

V sobotu dne 19.03.2022 se ve sportovní hale Naparia v Hranicích na Moravě uskutečnil Mezinárodní turnaj - Český pohár pro kategorie dorostu a seniorů do 23 let. Na startu se představilo 378 judistů nejenom z ČR, ale i z Polska, Rakouska a Slovenska.

Na hranickém tatami se v kategorii dorostu představil František Egrt a Kateřina Kratochvílová, v kategorii seniorů Tadeáš Čeřovský a Marin Vrabie.

Nejvíce se dařilo Františku Egrtovi, který sice ve 3. kole podlehl pozdějšímu finalistovi, ale v opravných bojích již nezaváhal a  po 5 vítězných utkáních získal zasloužený bronz v kategorii do 73 kg.

V kategorii seniorů do 73 kg jsme největší naděje vkládali do Tadeáše Čeřovského.

Po úvodních dvou vítězných utkáních podlehl Tadeáš ve čtvrtfinále až ve 4. minutě golden score pozdějšímu vítězi a v opravném utkání již neměl dostatek sil, svému soupeři podlehl a skončil devátý.

Pro Kateřinu Kratochvílovou a Marina Vrabieho byla tato soutěž premiérou ve vyšší věkové kategorii. Oba svým soupeřům podlehli v 1. kole a do opravných bojů již nezasáhli.

Oddíl SKP JUDO Jičín,z.s. děkuje za podporu NSA, Královéhradeckému kraji a městu Jičín.