Rekordní účast mladých judistů

10.04.2016 20:12

Jičínský areál se v sobotu 9.4. stal dostaveníčkem judistických nadějí. Domácí byli pověřeni pořadatelstvím I. kola Samurajské katany, která má v letošním roce již 21. ročník. Účast rekordního počtu 389 žáků a žákyň překonala všechna očekávání. V posledních 3 letech rostla účast geometrickou řadou, když v r. 2014 bylo na startu 265 judistů, v roce 2015 přijelo  313 nadějí a letos dokonce 389, což svědčí o tom, že mládež má o judo stoupající zájem. V konkurenci judistů z 8 krajů a 30 klubů se neztratili ani domácí.

V kategorii U 9 získali druhá místa Kryštof Neuwirth, Vašek Nezbeda a Jan Egrt, 3. místo obsadil Jirka Mojžíš a Štěpán Dědeček, 5. byl Štěpán Lánský. V kategorii U 11 získal zlatou medaili Martin Plecháč, 2. byl Šimon Smolík, třetí místo obsadil Vojta Ježek, 5. místo František Ptáček a Adéla Rančáková 7.  místa obsadili Kateřina Kratochvílová a Vojta Lechovský. V kategorii U 13 - mladší žáci, získal zlato Tomáš Kulhánek, bronz si vybojoval František Egrt, 7. byl Ondřej Macek a Matouš Mádle, bez umístění zůstali Martin Ptáček a Jirka Vraštil. Ve stejné kategorii děvčat obsadila 4. místo Ema Nierostková. V kategorii U 15 - starší žáci, získali zlato Zdenek Venclů a Ondra Lukáš, bronz si vybojoval Jan Cogan, 4. byl Jakub Šimek a 5. místo obsadil Matěj Horák. Ve stejné kategorii děvčat získaly Horáková a Eliška Kopalová bronzové medaile.

Soutěž byla velmi náročná, avšak pořadatelé domácího klubu jako obvykle,tentokrát za významného přispění rodičů žáků, zvládli své úkoly na jedničku. Patří tedy všem pořadatelům velký dík.

Na náklady spojené s organizací soutěže přispívá sportovním grantem Krajský úřad Hradec Králové.