Přebor ČR starších žáků judo

25.10.2015 23:14

O tituly žáků bojovalo 230 judistů a judistek

Z domácích nejlépe sedmá Kopalová

V sobotu proběhl v jičínském sportovním areálu Přebor ČR starších žáků judo. Na startu se objevilo 145 chlapců a 85 dívek. Domácí závodníci, kteří startují v této kategorii prvním rokem do bojů o medaile nezasáhli.

Přeborníci ČR - Žáci: 36 kg - Prokeš - Teplice, 42 - Vopat, 46 - Mertl - oba Chomutov,50 - Sklenář - Teplice, 55 - Musil - Vršovice, 60 - Sobota - Jablonec, 66 - Vlček - Polná, 73 - Křepelka - Vršovice a +73 - Majdanyk - Karlovy Vary. Žákyně: 36 - Bodnárová - Příbram, 40 - Prášková - Tori Brno, 44 - Hánová - USK Praha, 48 - Havlíčková, 52 - Třináctá obě KP Brno, 57 - Svobodová - Tori Brno, 63 - Kubíčková - Beskydy a nad 63 - Olšáková - Hranice.  Z domácích si účast vybojovali 2 žáci a 1 žákyně. Jejich výkonnost však zatím není na takové úrovni, aby mohli zasáhnout do bojů o medaile. Nejlépe si vedla ve váze do 52 kg Eliška Kopalová, která obsadila solidní sedmé místo. Do 42 kg byl Jakub Šimek devátý a v nejvíce obsazené váze do 60 kg (startovalo 27 závodníků) obsadil 17 místo František Bartoš. Budou-li jičínští žáci pilní v přípravě jistě si za rok své umístění výrazně polepší. Věříme, že ze současných žáků vyrostou v budoucnu  vynikající judisté ve vyšších kategoriích, a že s nimi budou držet krok i nejlepší závodníci z Jičína.

Nejlepším klubem v kategorii žáků byl Sokol Praha Vršovice, 2 VTŽ Chomutov, 3 Judo Teplice, 4. JK Jablonec n/N, 5. Savada Polná. Celkem na bodovaná místa dosáhli závodníci ze  41 klubů. V kategorii žákyň, byl nejlepší Tori Brno, 2  SKKP Brno, 3 Judo Příbram, 4-5. USK Praha a Judo Beskydy. Na bodovaná místa dosáhly závodnice ze 40 klubů.

Soutěž se vydařila spokojeni byli nejen závodníci, trenéři, rodiče a zástupci Českého svazu judo, ale i samotní pořadatelé, kteří jak je již v Jičíně zvykem odvedli svou práci na výbornou. Sportovní ředitel svazu Roman Kalous ocenil práci pořadatelů a nabídl pořadatelství některé celostátní soutěže i pro rok 2016.