Polabská liga mladých judistů

15.02.2023 23:57

Ve dnech 11. a 12. února 2023 se ve sportovní hale Bios uskutečnilo 1. kolo 36. ročníku Polabské ligy žactva o Pohár města Kolína.

V sobotu se na 3 tatami představilo 264 nadějí v kategoriích U12 a U16, v neděli pak 127 mladých judistů v kategorii U16.

Výprava jičínských nadějí se díky velké marodce zúžila na 11 startujících, z původně 21 nominovaných.

Nejlépe se dařilo Darině Jiráskové v kategorii U16 do 52 kg, která ve všech svých utkáních zvítězila před časovým limitem a zaslouženě získala zlatou medaili.

Stříbrné kovy vybojovali Jan Egrt v kategorii U16 do 50 kg a Vojta Zlámal v kategorii U14 do 50kg. Oba podali v soutěži solidní výkony a svým soupeřům podlehli ve finálovém utkání nejtěsnějším možným rozdílem.

Na 3. místech se umístili v kategorii U16 do 55kg Tomáš Ort, do 60 kg Kryštof Neuwirth a v kategorii U14 do 46kg Kryštof Lánský.

Krůček od bronzu dělil v kategorii U14 do 46kg Viktora Tichého a jeho bratra Olivera v hmotnostní kategorii do 55kg. Oba svým soupeřům podlehli po vyrovnaném průběhu utkání.

Velkou smůlu si vybral v kategorii U16 do 60kg Štěpán Lánský, který si v utkání o postup do semifinále poranil kolenní vazy a pro zranění utkání nedokončil. Ostatní jičínští judisté již do bojů o medaile nezasáhli.

V součtu výsledků obou soutěžních dnů se naše výprava umístila na lichotivém 3.místě ze 46 zúčastněných oddílů ČR.

SKP JUDO Jičín, z.s. děkuje za podporu NSA, Královéhradeckému kraji, městu Jičín a firmě DEPRAG CZ a.s..