Pohár nadějí

30.01.2023 19:37

Tadeáš Čeřovský 2. na poháru nadějí

          Uplynulou sobotu se v prostějovské sportovní hale uskutečnil Pohár nadějí v judu pro kategorie dorostu a seniorů.

          Na domácím tatami se představilo 285 judistů ze 72 oddílů nejenom ČR, ale i z Kazachstánu, Polska, Slovenska, Ukrajiny a Uzbekistánu. Ozdobou turnaje byla účast Adama Kopeckého, bronzového z loňského Mistrovství světa i Evropy v kategorii juniorů.

          V kategorii seniorů do 73 kg se představili i jičínští judisté, loňský dorostenec František Egrt a Tadeáš Čeřovský, bronzový z republikového šampionátu seniorů 2022.

          František měl v 1. kole volný los, ale ve 2. kole jej čekal těžký soupeř z Kazachstánu. Zkušenému kazašskému soupeři po boji podlehl a porážka jej odsunula do opravných bojů. V jeho úvodním utkání jičínský judista přesvědčivě zvítězil, ale poté byl nad jeho síly brněnský Waldsberger, loňský mistr ČR v kategorii seniorů do 66 kg. S konečným děleným 9. místem však může být v silné konkurenci František spokojen.

          Tadeáš potvrdil, že loňský bronz z mistrovství ČR v kategorii seniorů nebyl náhodný. Na cestě do finále porazil všechny 4 soupeře přesvědčivě před časovým limitem, a tak jej čekalo jeho první finálové utkání v kategorii seniorů. Jeho očekávaným finálovým soupeřem se stal Khusniddin Karimov, uzbecký judista startující za Sokol Praha Vršovice. V tomto byl zkušený Karimov nad síly jičínského judisty a Tadeáš vybojoval po velmi dobrém výkonu stříbrnou medaili.

          Oba jičínští judisté předvedli dobré výkony. František se v kategorii seniorů bude ještě dlouho zabydlovat a konfrontace s nejlepšími borci je pro něj dobrou zkušeností. Tadeáš navázal na své loňské kvalitní výkony a potvrdil, že se sním v jeho kategorii musí počítat. 

          Oddíl SKP JUDO Jičín, z.s. děkuje za podporu NSA, Královéhradeckému kraji, městu Jičín a firmě DEPRAG CZ a.s..