Judo: Zdeněk Venclů 5. na Grand Prix v Ostravě

19.02.2018 18:28

 

          Minulý  víkend se v Atletické hale Vítkovice Aréna a.s. v Ostravě uskutečnila prestižní soutěž v kategoriích ml., st. žactva, dorostu a seniorů do 23 let. Na startu se sešlo na 930 judistů nejenom z ČR, ale i z Běloruska, Polska, Slovenska, Ruska a Ukrajiny.

V kategorii dorostu do 46 kg startoval Zdeněk Venclů. Na úvod měl sice volný los, ale v dalším kole kole jej čekal nepříjemný soupeř z Běloruska. Zdeněk v tomto utkání s přehledem zvítězil a v boji o finále jej čekal polský judista. Náš judista se bohužel dopustil hrubé chyby a soupeř jej porazil před časovým limitem. V boji o bronz jej tak čekala domácí „jednička“ této hmotnostní kategorie Kačírek z USK Praha. Do poloviny zápasu byl Zdeněk aktivnější, zejména techniky seoi nage byly velmi nadějné. V polovině zápasu si však náš judista opět vybral slabší chvilku a umožnil svému soupeři nastoupit do techniky o soto gari.  Pražský judista zvítězil hezky provedenou technikou  o soto gari a zvítězil před časovým limitem. Zdeněk po delší době odjížděl z turnaje bez medaile.

V kategorii dorostu do 66 kg se představil Jakub Šimek. Kuba v úvodním kole podlehl svému soupeři a do dalších bojů již nezasáhl.

V kategorii mužů do 23 let se představil Tadeáš Čeřovský. Tadeáš v hmotnostní kategorii do 66 kg na svého soupeře nestačil a do opravných bojů již také nezasáhl.