Velká cena Jičína

17.05.2016 21:31

Vaníček obhájil - přijeli také Indové a Ázerbájdžán

V sobotu se konal ve sportovním areálu již 49 ročník Velké ceny Jičína judo, který je zařazen do kvalifikačních soutěží o postup na mistrovství ČR mužů Český pohár.Jako každoročně pořadatelé zajistili kvalitní zahraniční účast, když na startu byli judisté Dukly Banské Bystrice, Slávie Trnava, velice kvalitního celku AZS Opole a po prvé v historii se na startu objevili zástupci Ázerbájdžánu a Indie. Z ČR nestartovali jen absolutní špičky, kteří se ještě pokoušejí probojovat (Jaromír Ježek úspěšně) na OH. Celkem nastoupilo 65 judistů a většina duelů byla velice kvalitní.

Výsledky:66 kg: 1. Binhak - Liberec, 2. Černý - Nový Bydžov, 3. Skocz - Opole a Akshay - Indie, 73kg: 1. Kuganda - Opole, 2. Škarvada - Kolín, 3. Jirouš - Litoměřice a Stolarek - Opole, 81 kg: 1. Vaníček Michal - Jičín, 2. Moravik - Sokol Hradec Králové, 3. Štrait - Sokol Hradec Králové a Zahradníček Jakub - Brno, 90 kg: 1. Sczepaniak - Opole, 2. Zahradníček Tomáš - Brno, 3. Macháček - Sokol Hradec Králové a Petrášek - Plzeň, 100 kg: 1 Tworzydlo - Opole, 2. Drahoš - Prachatice, 3. Knotek - Jičín, nad 100 kg: 1. Steklý - Chlumec n/C, 2. Hlobej - Dukla, 3. Vlastník - Pardubice. Kromě medailistů Vaníčka, který prošel celou soutěží velmi jistě, když až na finale vítězil vždy před časovým limitem a Knotka, který již do posledního zápasu kvůli zdravotnímu stavu nenastoupil se na 7. Místě do 73 kg umístil Zachoval, na devátém Matějka, který také ze soutěže odstoupil. Je potěšitelné, že v dobré formě se představili i Binhak a Steklý, kteří startují za Jičín v I. lize. Michal Vaníček obhájil loňské vítězství, avšak ve vyšší váze, která mu velmi vyhovuje. V hodnocení Českého poháru udržel první místo a ještě zvýšil náskok před ostatními závodníky.

Na startu bylo 20 klubů, prvenství zaslouženě patří polskému AZS Opole, druhý byl domácí klub SKP JUDO Jičín, 3 místo získal Judoclub Liberec.

49. ročník se vydařil. Účast závodníků a úroveň bojů byla velmi dobrá, domácí obstáli a pořadatelé se opět předvedli ve velmi dobrém světle. Ke zdaru celé soutěže významně přispěla i dotace ze sportovního grantu města Jičín.

Příští akcí bude turnaj I. ligy, který proběhne v Jičíně 4. června a domácí budou chtít potvrdit první místo v základní části.